Blog BazaTelefonów.pl
 

Intutab - intuicyjny tablet od Overmax

Gadżety 2013-09-26 12:47

Firma OVERMAX wprowadza na rynek pierwszy w Polsce intuicyjny tablet przeznaczony dla osób w wieku 40+ oraz dla każdego użytkownika, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę w świecie nowoczesnych technologii. IntuTab posiada specjalnie zaprojektowany pulpit z funkcjami głosowymi, ułatwiający obsługę tabletu oraz kilkadziesiąt wartościowych aplikacji w tym: nawigację, serwisy informacyjne, porady zdrowotne, naukę języków obcych, przewodnik po wydarzeniach kulturalnych. Urządzenie umożliwia również oglądanie telewizji, dostęp do darmowych e-booków oraz gier.

IntuTab to pierwszy w Polsce tablet przyjazny osobom, które nie są biegłe w zakresie nowych technologii. To także urządzenie dedykowane osobom dojrzałym oraz seniorom, które w prosty sposób wprowadza użytkowników w świat interaktywno-multimedialny.

Produkt posiada specjalnie zaprojektowany pulpit z funkcjami głosowymi, który prowadzi krok po kroku użytkownika i w prosty sposób uczy obsługi urządzenia („Naciśnij a usłyszysz jaka to funkcja”). Istnieje również możliwość personalizacji pulpitu, można samodzielnie dobrać zarówno wielkość czcionki, jak i wygląd ekranu. Spośród czterech przygotowanych motywów - jeden layout został specjalnie zaprojektowany dla osób niedowidzących, otrzymując jedną z najwyższych ocen w teście w/g standardu WCAG 2.0.

Dodatkowo, IntuTab posiada specjalny przewodnik, w którym znajdują się dokładne informacje i wskazówki jak korzystać z tabletu, danej funkcji czy aplikacji. Dzięki temu użytkownik pozna świat multimediów od podstaw, w sposób łatwy i bezstresowy.

KILKADZIESIĄT WARTOŚCIOWYCH APLIKACJI NA START

Urządzenie zawiera kilkadziesiąt wartościowych, preinstalowanych aplikacji. Użytkownik trafi zawsze do celu przy pomocy nawigacji: znajdzie sklep, aptekę, przychodnie czy teatr, jak również znajdzie najbliższy bank, sprawdzi stan konta i zrobi przelew. Dzięki aplikacji „Co i gdzie” będzie na bieżąco z wydarzeniami kulturalno-rozrywkowymi w swojej okolicy.

IntuTab zaznajomi również użytkownika ze zdrowym stylem życia: pomoże w tym aplikacja „Twój osobisty trener” oraz kilkanaście aplikacji do gotowania, tabela kalorii czy nawet indeks glikemiczny. Dzięki aplikacjom „OnetNews” oraz „Interia Fakty” właściciel urządzenia będzie na bieżąco z najnowszymi informacjami z Polski i ze świata. Rozrywkę zapewnią natomiast aplikacje: Legimi, NextTo, które pozwalają na przegląd prasy oraz wybór lektury spośród oferty kilku tysięcy e-booków.

Aplikacja VOD Onet umożliwi zobaczenie ulubionych seriali, a za pomocą odbiornika DVBT będzie można oglądać w dowolnym miejscu telewizję. Komunikację z najbliższymi zapewni Gadu-Gadu oraz telefonia EasyCall. Tablet IntuTab to również mobilna encyklopedia wiedzy, dzięki takim aplikacjom jak: Wikipedia, Leki refundowane, Słowniki, Rozmówki czy Przewodniki. Użytkownik otrzyma również 30 dni darmowej prenumeraty Dziennik Gazeta Prawna.

Tablet InfuTab będzie dostępny w sprzedaży w połowie października 2013, cena sugerowana urządzenia to 600 zł brutto. Urządzenie będzie można kupić on-line oraz w największych sieciach handlowych w kraju, a także w autoryzowanym sklepie Overmax: overmania.pl.

Źródło: Overmax

Wojtek Konopa, wyświetlono 3466 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum