Blog BazaTelefonów.pl
 

Internet w Plusie szybszy od Neostrady. Sąd oddalił wniosek Orange

Internet, Operatorzy 2013-09-27 09:17

Wniosek o udzielenie zabezpieczenia nie zasługuje na uwzględnienie – uznał Sąd Okręgowy w Warszawie w odpowiedzi na wniosek TPSA (Orange) o zabezpieczenie rzekomych roszczeń związanych z reklamą, w której Plus mówi, że jest szybszy od Neostrady.

Warszawski Sąd Okręgowy nie pozostawił suchej nitki na wniosku TPSA (Orange) o wstrzymanie emisji spotów „Internet w Plusie szybszy od Neostrady”. Z uzasadnienia postanowienia można między innymi dowiedzieć się, że:

  • Orange nie uprawdopodobnił swojego roszczenia,
  • Orange nie przedstawił dowodów na renomę znaku „Neostrada”,
  • reklama Plusa w żaden sposób nie narusza dobrych obyczajów, wobec czego jest dozwoloną reklamą porównawczą.

Ponadto Sąd stwierdził, że reklama Plusa w sposób rzetelny i dający się zweryfikować na podstawie obiektywnych kryteriów porównuje usługi zaspokajające te same potrzeby lub przeznaczone do tego samego celu.

Postanowienie Sądu nie jest prawomocne.

Po raz kolejny apelujemy do TP SA (Orange) o konkurowanie na oferty, a nie ilość wniosków składanych do sądów.

Apelujemy też do konkurencji o podawanie prawdy w swoich reklamach, a nie zmanipulowanych danych i zadajemy publicznie pytania:

  • Czy w ofercie Neostrady za 49 zł klient dodatkowo musi zapłacić prawie 30 zł za linię telefoniczną, co oznacza, że prawdziwy miesięczny koszt usługi wynosi prawie 80 zł?
  • Czy we wspomnianej ofercie Orange za prawie 80 zł klient otrzymuje internet z technicznie ograniczoną maksymalną prędkością do 10 Mb/s?
  • Czy w swojej reklamie Neostrady Orange dokonuje porównania cenowego swojej najtańszej oferty do najdroższej oferty konkurencji?

Przypomnijmy, że kampania reklamowa pod hasłem „Zmień internet domowy na Plusa. Internet w Plusie szybszy od Neostrady!” odwołuje się się do powszechnie dostępnego „Rankingu prędkości dostawców internetu w Polsce” zamieszczonego na stronie SpeedTest.pl, czyli w jednym z najbardziej popularnych portali mierzących prędkości uzyskiwane przez użytkowników u wszystkich dostawców internetu w Polsce. Kampania reklamowa rozpoczęła się 23 sierpnia, a ranking do którego odwołuje się w niej Plus bazuje na pomiarach z okresu 23.06.-23.07.2013. Obecnie zamieszczony na SpeedTest.pl ranking pochodzi już z sierpnia i potwierdza, że internet mobilny w Plusie pod względem szybkości pokonuje podobne produkty innych operatorów komórkowych, ale też Neostradę.

Źródło: Plus

Wojtek Konopa, wyświetlono 3397 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum