Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowe mobilne głośniki Bluetooth 4 w 1 w ofercie Platinet

Gadżety 2013-09-27 11:28

Platinet S.A. wprowadza kolejne nowości pod własną marką OMEGA. Tym razem krakowski dystrybutor akcesoriów komputerowych i urządzeń mobilnych przygotował coś specjalnego dla miłośników smartfonów i tabletów, którzy nie są zadowoleni z jakości dźwięku generowanego przez te urządzenia. Do internetowego sklepu firmy trafiły właśnie dwa nowe modele głośników Bluetooth – Challenger OG04 i Enterprise OG05.

Challenger OG04 i Enterprise OG05 to głośniki stereo w technologii Bluetooth generujące wysokiej jakości dźwięk. Wbudowany moduł Bluetooth pozwala na ich bezprzewodowe połączenie nie tylko z tabletami i smartfonami, ale również laptopami, komputerami stacjonarnymi czy tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Za pomocą kabla Line-In można do nich podłączyć także zewnętrzne źródła dźwięku, np. odtwarzacz MP3 lub MP4. Wygodne sterowanie urządzeniami jest możliwe za pomocą wbudowanych przycisków, które pozwalają m.in. regulować głośność, przewijać utwory, a nawet odbierać połączenia telefoniczne. Ponadto dzięki wbudowanemu mikrofonowi głośniki mogą służyć jako zestaw bezprzewodowy do rozmów telefonicznych i telekonferencji na Skypie i innych komunikatorach. Litowo-jonowy akumulator o pojemności 800mAh zapewnia kilka godzin pracy bez potrzeby ładowania urządzeń.

Mobilność sprzętu a co za tym idzie jego miniaturyzacja odbywa się często kosztem jakości dźwięku. O ile poza domem słuchawki  są najlepszym rozwiązaniem, o tyle w czterech ścianach najwygodniejsze pozostają głośniki. Dlatego doskonałym uzupełnieniem mobilnego sprzętu będą nowe przenośne głośniki, takie jak OMEGA Challenger OG04 i Enterprise OG05, które wydatnie zwiększą jego możliwości audio – mówi Krzysztof Potok, Prezes Platinet S.A.

Dzięki kompaktowym rozmiarom oraz wadze nieprzekraczającej 500 g głośniki doskonale sprawdzą się także w terenie. Deklarowany przez producenta zasięg na otwartej przestrzeni to 10 metrów. Dodatkowo model Challenger OG04 został wyposażony w specjalny uchwyt, pełniący funkcję stacji dokującej do tabletów czy smartfonów, który pozwala na zamocowanie ich w pozycji pionowej lub poziomej. Rozwiązanie to umożliwia wygodne korzystanie z multimedialnych funkcji podłączanego sprzętu, takich jak np. oglądanie filmów. Dzięki jednolitej kolorystycznie, aluminiowej obudowie oraz smukłym kształtom, urządzenia zyskały elegancki wygląd. Głośniki dostępne są w kolorze czarnym, a model Enterprise OG05 również białym.

Urządzenia można nabyć w sklepie internetowym firmy Platinet pod adresem: http://www.sklep.platinet.pl/ w cenie 119 zł

Źródło: Platinet

Wojtek Konopa, wyświetlono 4038 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum