Blog BazaTelefonów.pl
 

Pokaz zdjęć wykonanych smartfonami

Inne 2013-09-30 10:48

Przez cały ubiegły tydzień, w poznańskim Starym Browarze, można było podziwiać ponad 100 fotografii wykonanych tylko i wyłącznie za pomocą smartfonów, zaprezentowanych przez polską grupę entuzjastów fotografii mobilnej. Dla tych, którzy nie mogli osobiście zapoznać się z twórczością grupy, przygotowano specjalną galerię zdjęć online.

Tematem przewodnim zakończonej już wystawy, było ukazanie polskich miast widzianych z perspektywy użytkowników sprzętu mobilnego. Zwiedzający mogli podziwiać niezwykłą architekturę Poznania, Krakowa, Warszawy, Sosnowca, Nowego Sącza, Gdańska a także Paryża oraz Kyoto. Każde ze zdjęć przedstawiało oryginalny punkt widzenia przestrzeni miejskiej, w ujęciu poszczególnych członków grupy.
 
Wystawa w Starym Browarze była pierwszą tak dużą inicjatywą entuzjastów fotografii mobilnej w Polsce - mówi Michał Koralewski, jeden z założycieli grupy Mobilni.  Pokazaliśmy ponad sto fotografii, wykonanych przez członków naszej grupy, dając dowód na to, że smartfony mogą być świetnym narzędziem do robienia zdjęć. Bardzo się cieszę, że wystawa spotkała się z zainteresowaniem zwiedzających - i to nie tylko fanów fotografii mobilnej. Oprócz samej prezentacji zdjęć, była to także doskonała okazja, żeby się z nami spotkać, porozmawiać na temat fotografii, a także poznać nasz warsztat pracy. Już wkrótce planujemy kolejną wystawę. Mam nadzieję, że uda nam się ją zorganizować jeszcze w tym roku – kontynuuje Koralewski.
 
Każdy zainteresowany możliwościami fotograficznymi, jakie oferują współczesne smartfony, może się zapoznać się z pełną galerią, ponad stu zdjęć, dostępną pod tym adresem.

Źródło: Mobilni

Wojtek Konopa, wyświetlono 3235 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum