Blog BazaTelefonów.pl
 

Wydłuż zasięg swojej sieci Wi-Fi

Gadżety 2013-11-25 14:26

Firma Gembird poszerzyła swoją ofertę o wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Model Gembird WNP-RP-002-W wydłuża zasięg sieci bezprzewodowej, co eliminuje problemy np. z dostępem do Internetu.

Kłopoty z zasięgiem sieci WLAN mogą wynikać z wielu przyczyn. Przeszkodę dla sygnału stanowią nie tylko ściany, ale również inne sieci Wi-Fi. Ponadto, sygnał zakłóca promieniowanie, emitowane przez urządzenia tj. nadajniki Bluetooth czy mikrofalówki, które podobnie jak Wi-Fi jest nadawane na częstotliwości 2,4 GHz. To wszystko sprawia, że router może mieć zbyt słaby zasięg. Wówczas rozwiązaniem problemu jest wzmacniacz. Odbiera on sygnał z routera, poprawia go i udostępnia na większej powierzchni.

Urządzenie sprawdza się zarówno w domach o dużym metrażu jak i małych mieszkaniach w blokach, gdzie występują skupiska sieci WLAN. Stanowi ono również ważny element firmowej infrastruktury IT, ze względu na dużą ilość bezprzewodowych urządzeń, znajdujących się w różnych częściach biura.

Oferowane przez firmę Gembird urządzenie obsługuje wszystkie standardy Wi-Fi (IEEE802.11b/g/n 2.4GHz) i zapewnia transfer danych z prędkością do 300 Mbps. Umożliwia więc szybką transmisję dużej ilości cyfrowych informacji. Ponadto przesyłane dane są zabezpieczane przez zaawansowane standardy szyfrowania WPA2 i WPA. Produkt ten jest także wielofunkcyjny. Nie tylko wzmacnia sygnał nadawany przez router, ale może również pełnić jego funkcję. Dodatkowo, w sytuacji braku możliwości podłączenia wybranego urządzenia za pomocą sieci Wi-Fi, istnieje opcja wykorzystania portu LAN do przewodowej komunikacji. Wzmacniacz ma wbudowane anteny oraz charakteryzuje się małą i kompaktową budową, dzięki czemu łatwo go zamontować w każdym gniazdku. Pozwala to na jego swobodne wykorzystywanie w dowolnym pomieszczeniu.

Cena i dostępność

Gembird WNP-RP-002-W występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym. Dostępny jest w ofercie dystrybutora - firmy Impakt. Sugerowana cena detaliczna to 129 zł brutto.

Źródło: Gembird

Wojtek Konopa, wyświetlono 3367 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum