Blog BazaTelefonów.pl
 

Slovak Telekom uruchamia ogólnokrajową sieć 4G/LTE wraz z firmą Ericsson

Operatorzy, Technologie 2013-12-23 09:10

Slovak Telekom uruchomił sieć 4G LTE w pięciu miastach Słowacji, i wkrótce nastąpi to w kolejnych lokalizacjach. Jest to już największa sieć LTE w Słowacji, co daje Slovak Telekom przewagę konkurencyjną w zakresie 4G.

Ericsson to jedyny dostawca sieci radiowej LTE opartej na wielostandardowej stacji bazowej RBS 6000. Sieć działa na częstotliwości 1800MHz i zapewnia maksymalną teoretyczną prędkość 73Mbps (pobieranie) i 23Mbps (wysyłanie). Dzięki technologii Circuit Switched FallBack (CSFB) połączenia głosowe oraz wiadomości tekstowe są odbierane przez urządzenia LTE po przełączeniu na sieć 2G/3G.

Miroslav Majoroš, prezes i dyrektor generalny Slovak Telekom, mówi: „Uruchomiliśmy pierwszą słowacką ogólnokrajową sieć LTE, i pragniemy zbudować najbardziej zaawansowaną sieć mobilną w naszym kraju. Po wdrożeniu w pięciu miastach, planujemy objąć 20% populacji słowackiej w ciągu pierwszych trzech miesięcy, a w 2014 r. włączyć kolejne lokalizacje. Jest to sieć nowej generacji dla urządzeń mobilnych wprowadzająca szybsze transfery i mniejsze opóźnienia, która pozwala na lepsze wykorzystanie smartfonów, tabletów oraz aplikacji mobilnych. LTE to nasza ósma premiera technologiczna w ciągu 12 lat, potwierdzająca naszą pozycję lidera w zakresie innowacji i technologii w Słowacji.”

Valter D'Avino, dyrektor w firmie Ericsson na region Europy Zachodniej i Środkowej, mówi: „Jesteśmy dumni, że wspieramy Slovak Telekom w uruchamianiu największej słowackiej sieci LTE, oraz że rozwijamy naszą udaną, szesnastoletnią współpracę, wzbogacając o technologię 4G naszą obecną działalność jako jedynego dostawcy 2G, 3G oraz podstawowego sprzętu i oprogramowania sieciowego."

Kontrakt na uruchomienie LTE stanowi potwierdzenie kontynuacji długotrwałej współpracy między Slovak Telekom a firmą Ericsson i obejmuje integrację systemów, optymalizację sieci, weryfikację poszczególnych dostawców oraz usługi powiązane.

Firma Ericsson jest wyłącznym obsługującym operatora dostawcą rozwiązań radiowych 2G i 3G, a także podstawowego sprzętu i oprogramowania sieciowego, w tym IMS (IP Multimedia Subsystem). Dzięki systemowi IMS dostarczanemu przez firmę Ericsson, Slovak Telekom będzie rozwijał swoją działalność w zakresie obsługi połączeń głosowych tak, aby w przyszłości uruchomić funkcjonalność VoLTE. To pozwoli zaoferować połączenia głosowe w jakości HD, rozmowy wideo przez LTE oraz inne elastyczne usługi komunikacyjne. Firma Ericsson świadczy również usługi zarządzane dla działalności Slovak Telekom w zakresie sieci stacjonarnych.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3367 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum