Blog BazaTelefonów.pl
 

5G PPP powiększy europejskie przewodnictwo w telekomunikacji

Technologie 2014-01-08 13:09

Nowe Partnerstwo Publiczno-Prywatne Infrastruktura 5G (PPP) zostało zainicjowane w bieżącym tygodniu przez Komisję Europejską oraz stowarzyszenie 5G PPP Association. Będzie się ono angażowało w badania dotyczące rozwiązań, struktur, technologii i standardów dla infrastruktury łącznościowej 5G następnej dekady.

5G PPP łączy szerokie grono zainteresowanych stron z sektorów telekomunikacji oraz IT, a także z instytutów badawczych. Założycielami stowarzyszenia są: Alcatel-Lucent, Ericsson, Nokia Solutions and Networks, Orange oraz operator satelitarny SES.

Komisja Europejska i branża przeznaczają na badania 5G znaczne fundusze publiczne i prywatne środki inwestycyjne.

Sieć komunikacyjna i środowisko usług w roku 2020 i później będzie o wiele bogatsze i bardziej skomplikowane niż obecnie. Oczekuje się, że w następnej dekadzie infrastruktura sieciowa będzie w stanie łączyć ludzi, maszyny oraz informacje w elastyczny i naprawdę mobilny sposób. Przyszłość obejmie połączone czujniki, połączone pojazdy, inteligentne przyrządy pomiarowe oraz inteligentne gadżety domowe w sposób znacznie wykraczający poza nasze obecne doświadczenie w łączności za pośrednictwem tabletów i smartfonów.

5G PPP ze szczególną uwagą odniesie się do wydajności energetycznej i nowoczesnych wymagań związanych z infrastrukturą, jakie będą konieczne dla zaspokojenia potrzeb związanych ze stanowiącymi wyzwanie i wcześniej niespotykanymi parametrami rozwoju i wydajności. Może zaistnieć potrzeba przedefiniowania łańcuchów wartości, ponownego określenia ról i związków między graczami, przy jednoczesnym otwarciu nowych możliwości w zakresie innowacji. Jednocześnie, wprowadzenie wirtualizacji oraz funkcji sieciowych opartych na oprogramowaniu będzie wymagało więcej elastyczności oraz reaktywności ze strony sieci.

Te nowe wymagania sieciowe, technologie i struktury wprowadzą ogromny wachlarz możliwości branżowych zarówno dla uznanych, jak i nowych podmiotów gospodarczych, oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3495 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum