Blog BazaTelefonów.pl
 

Czym powinien charakteryzować się idealny telefon dla seniora?

Telefony 2014-01-14 16:20

Pojemna bateria, czytelny wyświetlacz, duże przyciski oraz mocny głośnik – telefonów o takich parametrach poszukują najczęściej seniorzy. Z myślą o nich firma Platinet wprowadziła do swojej oferty model Compas Senior Phone E04 z Dual SIM. Jest on doskonałym pomysłem na prezent z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka.

W ostatnich latach rynek telefonów komórkowych został całkowicie zdominowany przez smartfony. Modele z dotykowymi ekranami oraz rozbudowanymi systemami operacyjnymi nie są jednak zbyt często wybierane przez osoby starsze, obawiające się problemów z ich obsługą. W związku z tym na rynku powstała nisza, która jest systematycznie zapełniania przez urządzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o seniorach. Pozwalają one osobom starszym w wygodny sposób kontaktować się z najbliższymi, wpływając znacznie na bezpieczeństwo ich funkcjonowania.

Takim urządzeniem jest Compas Senior Phone E04, który znaleźć można w ofercie sklepu Platinet. Telefon wyposażony w kolorowy, czytelny ekran QVGA o przekątnej 1,8”, wykorzystuje dużą czcionkę, co z pewnością ułatwi użytkowanie osobom o słabszym wzroku. Dzięki wygodnym i ergonomicznym klawiszom seniorzy mogą bez problemu wybierać numery oraz pisać wiadomości tekstowe. Co więcej, szeroka skala głośności w słuchawce oraz donośne dzwonki zapewnią komfort użytkowania także osobom niedosłyszącym.

Dodatkowym atutem telefonu jest umieszczony w centralnym punkcie przedniego panelu przycisk alarmowy SOS. Jego wciśnięcie i przytrzymanie przez kilka sekund powoduje wysłanie wiadomości tekstowej pod zdefiniowane wcześniej numery. Użytkownik sam decyduje o treści sms-a i może zaprogramować aż 4 numery alarmowe.

- Łatwość obsługi, niezawodność i cena to kluczowe kryteria, jakimi kierują się przy wyborze telefonu komórkowego klienci w starszym wieku. Nie oznacza to jednak, że nie zwracają oni uwagi na funkcje dodatkowe, takie jak aparat fotograficzny, melodie dzwonka, radio czy możliwość odtwarzania muzyki. Idealne urządzenie musi zatem w udany sposób łączyć w sobie te cechy – mówi Krzysztof Potok, Prezes PLATINET S.A.

Compas Dual SIM Senior Phone E04 oferowany przez firmę Platinet został wyposażony w przydatne narzędzia, takie jak kalendarz, alarm, dyktafon, kalkulator, radio FM, a nawet latarkę. Telefon posiada również, co rzadkie w przypadku modeli dla seniorów, wbudowany aparat fotograficzny. Wygodny transfer zdjęć oraz korzystanie z innych multimediów zapewnia obsługa kart microSD. Funkcję tę docenią przede wszystkim miłośnicy muzyki, zważywszy na to, że opisywany model posiada również odtwarzacz MP3/MP4.

Dodatkowym atutem sprzętu jest możliwość pracy w trybie Dual SIM stand-by, czyli obsługa dwóch kart SIM i jednoczesnego korzystania z dwóch numerów w różnych sieciach komórkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu z telefonu mogą korzystać dwie osoby. W celu zapewnienia jak najdłuższego czasu użytkowania na jednym cyklu ładowania, producent wyposażył telefon w baterię o zwiększonej pojemności NOKIA 4U 1200mAh. Pozwala ona, w zależności od zasięgu sieci GSM, na przeprowadzenie do 7 godzin rozmów i aż 10-cio dniowy czas czuwania.

Telefon można nabyć w sklepie internetowym firmy Platinet pod adresem: www.sklep.platinet.pl w cenie 99 zł.

Źródło: Platinet

Wojtek Konopa, wyświetlono 3308 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

If you want to avoid this verification please login (or register).

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum