Blog BazaTelefonów.pl
 

Czym powinien charakteryzować się idealny telefon dla seniora?

Telefony 2014-01-14 16:20

Pojemna bateria, czytelny wyświetlacz, duże przyciski oraz mocny głośnik – telefonów o takich parametrach poszukują najczęściej seniorzy. Z myślą o nich firma Platinet wprowadziła do swojej oferty model Compas Senior Phone E04 z Dual SIM. Jest on doskonałym pomysłem na prezent z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka.

W ostatnich latach rynek telefonów komórkowych został całkowicie zdominowany przez smartfony. Modele z dotykowymi ekranami oraz rozbudowanymi systemami operacyjnymi nie są jednak zbyt często wybierane przez osoby starsze, obawiające się problemów z ich obsługą. W związku z tym na rynku powstała nisza, która jest systematycznie zapełniania przez urządzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o seniorach. Pozwalają one osobom starszym w wygodny sposób kontaktować się z najbliższymi, wpływając znacznie na bezpieczeństwo ich funkcjonowania.

Takim urządzeniem jest Compas Senior Phone E04, który znaleźć można w ofercie sklepu Platinet. Telefon wyposażony w kolorowy, czytelny ekran QVGA o przekątnej 1,8”, wykorzystuje dużą czcionkę, co z pewnością ułatwi użytkowanie osobom o słabszym wzroku. Dzięki wygodnym i ergonomicznym klawiszom seniorzy mogą bez problemu wybierać numery oraz pisać wiadomości tekstowe. Co więcej, szeroka skala głośności w słuchawce oraz donośne dzwonki zapewnią komfort użytkowania także osobom niedosłyszącym.

Dodatkowym atutem telefonu jest umieszczony w centralnym punkcie przedniego panelu przycisk alarmowy SOS. Jego wciśnięcie i przytrzymanie przez kilka sekund powoduje wysłanie wiadomości tekstowej pod zdefiniowane wcześniej numery. Użytkownik sam decyduje o treści sms-a i może zaprogramować aż 4 numery alarmowe.

- Łatwość obsługi, niezawodność i cena to kluczowe kryteria, jakimi kierują się przy wyborze telefonu komórkowego klienci w starszym wieku. Nie oznacza to jednak, że nie zwracają oni uwagi na funkcje dodatkowe, takie jak aparat fotograficzny, melodie dzwonka, radio czy możliwość odtwarzania muzyki. Idealne urządzenie musi zatem w udany sposób łączyć w sobie te cechy– mówi Krzysztof Potok, Prezes PLATINET S.A.

Compas Dual SIM Senior Phone E04 oferowany przez firmę Platinet został wyposażony w przydatne narzędzia, takie jak kalendarz, alarm, dyktafon, kalkulator, radio FM, a nawet latarkę. Telefon posiada również, co rzadkie w przypadku modeli dla seniorów, wbudowany aparat fotograficzny. Wygodny transfer zdjęć oraz korzystanie z innych multimediów zapewnia obsługa kart microSD. Funkcję tę docenią przede wszystkim miłośnicy muzyki, zważywszy na to, że opisywany model posiada również odtwarzacz MP3/MP4.

Dodatkowym atutem sprzętu jest możliwość pracy w trybie Dual SIM stand-by, czyli obsługa dwóch kart SIM i jednoczesnego korzystania z dwóch numerów w różnych sieciach komórkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu z telefonu mogą korzystać dwie osoby. W celu zapewnienia jak najdłuższego czasu użytkowania na jednym cyklu ładowania, producent wyposażył telefon w baterię o zwiększonej pojemności NOKIA 4U 1200mAh. Pozwala ona, w zależności od zasięgu sieci GSM, na przeprowadzenie do 7 godzin rozmów i aż 10-cio dniowy czas czuwania.

Telefon można nabyć w sklepie internetowym firmy Platinet pod adresem: www.sklep.platinet.pl w cenie 99 zł.

Źródło: Platinet

Wojtek Konopa, wyświetlono 4066 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum