Blog BazaTelefonów.pl
 

Firma HUAWEI zbudowała Centrum Sieci Szkieletowej na Podkarpaciu

Technologie 2014-01-27 16:26

HUAWEI stworzył od podstaw Centrum Sieci Szkieletowej na potrzeby projektu realizowanego przez Aero2 – polskiego dostawcę bezpłatnego Internetu. Dzięki tej współpracy, ponad 97 procent mieszkańców województwa podkarpackiego może od początku 2014 roku korzystać z dwóch innowacyjnych usług komercyjnych wprowadzonych przez Aero2 – SpeedNet i AeroPocket.

W ramach realizacji projektu, na terenie województwa podkarpackiego, firma HUAWEI stworzyła Centrum Sieci Szkieletowej. Zostało ono zbudowane w oparciu o architekturę IMS zgodną ze specyfikacją 3GPP dostarczając rozwiązania o wysokim poziomie niezawodności i wydajności. Zastosowana architektura umożliwi w przyszłości łatwe poszerzanie portfolio proponowanych usług. 

Odbydwie usługi działają na terenie województwa podkarpackiego i rozlokowanych tam 114 stacji bazowych. Koszt każdej z nich to 200 PLN. Karta SIM wydawana jest bezpłatnie, natomiast jej wymiana to koszt 200 PLN. W ramach oferty, Aero2 nie zapewnia komunikatora Internetowego obsługującego protokół SIP.
 
W modelu prepaid Aero2 świadczy dwie usługi:

  • AeroPocket – transmisja danych do nielimitowanej komunikacji pomiędzy abonentami usług w wykorzystaniem protokołu SIP. Usługa polega na czasowym udostępnieniu nielimitowanej transmisji danych dla potrzeb otwarcia i podtrzymywania sesji w protokle SIP. Pozwala ona użytkownikowi posiadającemu komunikator Internetowy obsługujący protokół SIP na prowadzenie łączności z wykorzystaniem technologii HSPA+ (UMTS 900MHz) w zakresie trzech kolejno zarejestrowanych sektorów stacji bazowych.
  • SpeedNet – radiowy dostęp do szerokopasmowego Internetu (z prędkością do 28 Mbit/s). Usługa polega na udostępnianiu transmisji danych z wykorzystaniem technologii HSPA+ (UMTS 900MHz). Pozwala ona użytkownikowi korzystać z dostępu do Internetu w ramach posiadanego limitu transmisji danych (25 GB).

Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) dalej funkcjonuje na terenie całego krajuna dotychczasowych zasadach. Obecnie w zasięgu sieci Aero2 jest około 29 mln mieszkańców Polski.

Projekt „HSPA+, milowy krok w kierunku technologii LTE” jest współfinansowany ze środków Unni Europejskiej przyznawanych spółce w ramach Działania 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” Programu Operacyjnego Innowcyjna Gospodarka.

Źródło: Huawei

Wojtek Konopa, wyświetlono 3486 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum