Blog BazaTelefonów.pl
 

NBC Olympics korzysta z rozwiązań firmy Ericsson do transmisji z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi

Inne, Technologie 2014-02-05 14:48

Ericsson dostarcza wiodące w branży rozwiązania wideo i systemy dystrybucyjne dla NBC Olympics – oddziału NBC Sports Group. Zostaną one wykorzystane w procesie produkcji sygnału z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014, które odbędą się w Soczi (6-23 lutego).

– Zimowe Igrzyska Olimpijskie to światowy fenomen i jedno  z najważniejszych wydarzeń w sportowym kalendarzu. Ericsson ma duży dorobek w dostarczaniu najnowszej generacji rozwiązań dla zakupów, wymiany i dystrybucji treści. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny pełnimy kluczową role dla NBC Olympics, udostępniając prawdziwie olimpijskie doświadczenia w najwyższej możliwej jakości widzom w USA– powiedział dr Gilles Wilson, szef działu TV Compression w firmie Ericsson. – Umowa wskazuje na nasze trwałe zaangażowanie w dostarczanie najlepszych w klasie rozwiązań do kompresjii wideo.

Ericsson dostarczy cały zakres rozwiązań do procesowania wideo i zaawansowane odbiorniki modułowe, umożliwiając NBC Olympics transmisję w wysokiej jakości i niezawodne HD dla milionów widzów w USA. NBC Olympics skorzysta również z inżynierów firmy Ericsson, którzy będą całodobowo wsparać transmisję na terenie wydarzenia.

– Wydarzenia takie jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie wywołują niesamowite wrażenie na fanach sportu i jesteśmy oddani temu by dostarczyć taką jakość TV, która odbije się szerokim echem u widzów. Dlatego też, jest to dla nas kluczowe by treści były serwowane widzom w sposób niezawodny i w najlepszej możliwej jakości– powiedział David Mazza, Senior Vice President w NBC Olympics.– Jesteśmy zachwyceni, że po raz kolejny możemy współpracować z firmą Ericsson, jako że ich technologia zapewnia wspaniałą jakość obrazu oraz znakomitą przepływność.

Przez 20 lat, Ericsson wytaczał ścieżki w rozwoju pionierskich, zaawansowanych rozwiązań kompresji wideo, zapewniając doświadczenia telewizyjne nowej generacji. Rozwiązania kodujące firmy Ericsson były wykorzystywane przez NBC Olympics w trakcie Igrzysk Olimpisjkich w Londynie (2012) i Pekinie (2008) oraz Zimowych Igrzysk w Vancouver (2010) i Turynie (2006).

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3273 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum