Blog BazaTelefonów.pl
 

Karty Alior Banku już dostępne w MyWallet

Inne, Operatorzy 2014-03-05 09:26

Alior Bank wprowadza do swojej oferty usługę płacenia zbliżeniowo telefonem z modułem NFC, która wykorzystuje technologię MasterCard PayPass. Będzie ona dostępna w ramach usługi MyWallet oferowanej przez T-Mobile. To kolejny krok na drodze rozwoju płatności zbliżeniowych telefonem w Polsce.

Płatności zbliżeniowe telefonem z NFC to kolejne, po kartach z systemem MasterCard PayPass i płatnościach mobilnych, innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Tym razem udostępnia je Alior Bank we współpracy z MasterCard i T-Mobile.

„Jednym z kluczowych elementów sukcesu płatności zbliżeniowych telefonem jest ich dostępność. Dzięki nawiązaniu współpracy z Alior Bankiem, z usługi MyWallet może skorzystać ponad milion nowych klientów” – mówi Grzegorz Bors, Członek Zarządu ds. Rynku Prywatnego T-Mobile Polska.

Alior Bank to już szósty bank, który wprowadza możliwość płacenia zbliżeniowo telefonem z NFC dzięki technologii MasterCard PayPass. Wcześniej podobną usługę zaoferowały swoim klientom eurobank, Getin Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz Noble Bank. Dołączenie Alior Banku do tej grupy to kolejny etap tworzenia standardu płatności zbliżeniowych telefonem, opartego na szerokiej sieci akceptacji MasterCard.

„Jesteśmy dumni z faktu, że kolejny bank w Polsce widzi wielki potencjał w płatnościach zbliżeniowych telefonem z NFC” – komentuje Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Rozwiązania, które proponuje MasterCard, doskonale wpisują się w obowiązujące na rynku bezgotówkowych płatności trendy. Szybkich, wygodnych i bezpiecznych transakcji telefonem z NFC można dokonać w ok. 145 tysiącach terminali płatniczych (dane Narodowego Banku Polskiego).

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Dom Badawczy Maison na zlecenie MasterCard, ok. 40% internautów zna technologię NFC (Near Field Communication). Prawie co drugi badany (45%) chciałby z niej skorzystać w przyszłości, głównie ze względu na wygodę i nowoczesność. Badanie wykazało również, że 24% internautów oczekuje technologii zbliżeniowej w nowym telefonie, a 62% użytkowników smartfonów używa ich do robienia zakupów.

„Płatności zbliżeniowe telefonem są obecnie najszybciej rozwijającym się obszarem bankowości. Bacznie obserwujemy pojawiające się inicjatywy i włączamy się w najważniejsze z nich” – podsumowuje Michał Hucał, Wiceprezes Zarządu Alior Banku.

Klienci Alior Banku i T-Mobile mogą korzystać z usługi od 5 marca.

Źródło: MasterCard

Wojtek Konopa, wyświetlono 3379 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum