Blog BazaTelefonów.pl
 

iCoyote

Aplikacje 2014-03-19 15:07

Coyote prezentuje w Polsce aplikację iCoyote. Jest to bezpłatny program dla smartfonów i tabletów z systemem Android, dzięki któremu można uzyskać dostęp do informacji o ruchu drogowym i utrudnieniach aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Pobranie i korzystanie z aplikacji jest bezpłatne: wymaga jedynie połączenia smartfonu lub tabletu z dostępem do internetu.

Wszystkie informacje i ostrzeżenia udostępniane przez aplikację kierowca może zobaczyć na dużej mapie. W aplikacji iCoyote nie ma żadnych wyświetlanych reklam, które mogłyby przysłonić widok mapy jak i menu aplikacji. Interfejs graficzny zaprojektowano tak, by ograniczyć odwracanie uwagi kierowcy od sytuacji na drodze.

iCoyote ostrzega przed takimi zdarzeniami jak : radary, kontrole prędkości, fotoradary stacjonarne, odcinkowe i na czerwonym świetle, patrole nieoznakowane, wypadki, korki, zwężenia, złe warunki i uszkodzona nawierzchnia. Zgłaszanie radaru odbywa się jednym kliknięciem, a pozostałych zdarzeń dwoma. Zastosowane technologie GPS oraz GSM pozwalają u użytkownikowi odbierać oraz przekazywać całej społeczności Coyote informacje o zagrożeniach na drodze. Dodatkowym ułatwieniem jest ekran wielodotykowy oraz możliwość wyświetlania informacji w pionie lub poziomie.

Unikalnym rozwiązaniem w iCoyote jest system wyświetlania informacji istotnych dla kierowcy. Na mapie wyświetlany jest zasięg danego zdarzenia: np fotoradaru. Kierowca śledząc swoją pozycję na mapie, może łatwo sprawdzić czy znajduje się już w strefie, o której otrzymał ostrzeżenie. iCoyote informuje również ilu użytkowników potwierdziło dane zdarzenie, a także ile czasu upłynęło od ostatniego potwierdzenia.

Wszystkie informacje, które otrzymuje kierowca są weryfikowane. W iCoyote stosowany jest opatentowany system weryfikacji zdarzeń oraz wiarygodności użytkowników. Pozwala to na znaczne ograniczenie przekazywania błędnych zgłoszeń. Użytkownik może każde zgłoszenie potwierdzić lub odwołać w przypadku gdy jest nieaktualne, lub omyłkowo wskazane. Baza zdarzeń jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Kierowca cały czas widzi ilu użytkowników systemu jest wokół niego (w mieście) lub przed nim na trasie.

iCoyote to aplikacja z mapami Google wyświetlanymi w trybie 2D lub 3D. Kierowca może skorzystać z funkcji wyznaczenia trasy do wskazanego miejsca a następnie śledzić na bieżąco postęp w podróży. Trasę można również zaplanować z dowolnie wskazanego punktu, by wygodnie przejrzeć i zweryfikować jej przebieg przed rozpoczęciem podróży. Dodatkową funkcją ułatwiającą życie użytkownikom iCoyote jest opcja prowadzenia do samochodu.

Aplikacja iCoyote dostępna jest do pobrania ze sklepu Google Play.

Źródło: Coyote

Wojtek Konopa, wyświetlono 3510 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • crival (95.178.96.xxx) @ 2014-03-24 15:15:

    aplikację już sprawdziłem, i polecam. Widac czy radar jest po tej stronie po której jedziemy czy w przeciwnym kierunku, wiec czasem nawet nie trzeba zwalniać :)

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum