Blog BazaTelefonów.pl
 

Samsung przedstawia nowe drukarki NFC dla małych i średnich przedsiębiorstw

Gadżety 2014-03-19 15:12

Na targach CeBIT 2014 w Hanowerze Samsung Electronics zaprezentował dwie nowe serie drukarek laserowych wykorzystujących technologię zbliżeniową NFC. Obie zostały zaprojektowane z myślą o domowych biurach oraz małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP), które wymagają wysokowydajnego sprzętu drukującego i możliwości współpracy z coraz bardziej zróżnicowanymi urządzeniami elektronicznymi.

Serię Xpress C1860 tworzą dwie kolorowe drukarki laserowe: jednofunkcyjna Xpress C1810W oraz wielofunkcyjna C1860FW, która poza drukowaniem oferuje także możliwości kopiarki, skanera i faksu. Seria Xpress M2885 składa się z dwóch analogicznych drukarek monochromatycznych: jednofunkcyjnej M2835DW i wielofunkcyjnej M2885FW.

Drukarki te zapewniają małym i średnim przedsiębiorstwom możliwość wygodnego korzystania z technologii mobilnych oraz doskonałe prędkości wydruku: 28 stron A4 na minutę w przypadku modeli czarno-białych oraz 18 stron w modelach kolorowych. Urządzenia serii Xpress C1860 są wyposażone w dwa procesory (procesor główny taktowany z częstotliwością 533MHz i podprocesor 150MHz) oraz 256MB pamięci (z możliwością rozszerzenia do 512MB). Seria Xpress M2855 działa natomiast w oparciu o jeden procesor 600MHz i posiada 128MB pamięci.

Serie Xpress M2885 i C1860 zapewniają profesjonalną jakość wydruku – ostry tekst i czyste obrazy – dzięki wykorzystaniu technologii wyostrzania obrazu Rendering Engine for Clean Page (ReCP) firmy Samsung.

Zarządzanie drukiem – Easy Printer Manager


Firma Samsung wyposażyła swoje urządzenia przenośne w funkcję Easy Printer Manager, dostępną wcześniej wyłącznie na komputerach PC. W połączeniu z technologią zbliżeniową NFC i aplikacją Samsung Mobile Print, nawet małe i średnie przedsiębiorstwa nie posiadające własnych działów IT mogą łatwo monitorować stan urządzeń i zarządzać wydrukami. Aplikacja Samsung Mobile Print zawiera serię klipów wideo stworzonych z myślą o zapewnieniu użytkownikom podstawowego wsparcia technicznego. Wyjaśniają one, jak rozpoznawać i usuwać błędy bez czekania na serwis.

Wygodniejsze drukowanie mobilne


Od czasu wprowadzenia na rynek serii Xpress C410W – pierwszych na świecie drukarek wykorzystujących technologię zbliżeniową NFC – firma Samsung dąży do tego, by umożliwić jak najwygodniejsze zarządzanie wydrukiem za pomocą urządzeń mobilnych. Obie nowe serie drukarek wykorzystują zarówno NFC, jak i WiFi Direct i pozwalają użytkownikom łatwo i bezpiecznie drukować dokumenty, obrazy, a nawet treści z mediów społecznościowych poprzez zetknięcie smartfonu i drukarki. Urządzenia wielofunkcyjne mogą również przesyłać zeskanowane dokumenty bezpośrednio do pamięci smartfonów, z pominięciem e-maila bądź komputera stacjonarnego.

Serie C1860 i M2885 pojawią się na rynku w kwietniu, w pierwszej kolejności w krajach europejskich. Aplikację Samsung Mobile Print będzie dostępna za darmo w sklepach Google Play, Samsung Apps i Apple App Store. Szczegółowe informacje na temat mobilnych rozwiązań dla druku firmy Samsung można znaleźć na mikrostronie poświęconej inteligentnemu drukowaniu: http://www.samsung.com/global/smartprinting/index.html

Źródło: Samsung

Wojtek Konopa, wyświetlono 3665 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum