Blog BazaTelefonów.pl
 

Nikon COOLPIX S810c z systemem Android Jelly Bean

Fotografia, Gadżety 2014-04-10 17:11

Nikon prezentuje aparat kompaktowy Nikon COOLPIX S810c, działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi nowy model umożliwia bezpośredni dostęp do portali społecznościowych oraz aplikacji fotograficznych i gier oferowanych w serwisie Google Play.

Ponadto, COOLPIX S810c został wyposażony w szereg rozwiązań gwarantujących wysoką jakość zdjęć i filmów w rozdzielczości Full HD. W aparacie zastosowano m.in. matrycę CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli, obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym oraz dotykowy ekran LCD o przekątnej 3,7 cala.

Nikon COOLPIX S810c w porównaniu do swojego poprzednika (modelu COOLPIX S800c) pozwala jeszcze bardziej zbliżyć się do centrum wydarzeń i uchwycić więcej szczegółów. Jest to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu obiektywu NIKKOR z imponującym, 12-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 24-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom. Matryca CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli wykonana w technologii BSI zapewnia doskonałą jakość zdjęć i filmów Full HD również przy słabym świetle, na przykład podczas fotografowania we wnętrzach.

Dzięki funkcji hybrydowej redukcji drgań (VR), COOLPIX S810c zwiększa stabilność obrazu i eliminuje efekty drgania aparatu. Autofokus z funkcją wyszukiwania celu automatycznie wykrywa fotografowany obiekt i ustawia na nim ostrość, zapewniając wyraźne ujęcia nawet w przypadku dynamicznych scen. Zdjęcia i filmy Full HD można natychmiastowo udostępnić w serwisach społecznościowych, dzięki wbudowanemu modułowi obsługi sieci Wi-Fi. W porównaniu do poprzedniego modelu COOLPIX S810c został wyposażony w większy dotykowy ekran LCD o rozdzielczością aż 1 229 000 punktów - obecnie jego przekątna wynosi 3,7 cala, co sprawia, że obsługa aparatu jest jeszcze prostsza i wygodniejsza.

Akumulator o wydłużonym czasie działania pozwala w pełni cieszyć się sesjami fotograficznymi i filmowymi, a w trakcie ładowania przez port mikro USB można używać aparatu.

Funkcje społecznościowe
Dzięki systemowi operacyjnemu Android, COOLPIX S810c zapewnia natychmiastowy dostęp do serwisów społecznościowych, pozwalając kontaktować się z rodziną i znajomymi oraz dzielić się z nimi zdjęciami i filmami. Zarejestrowane obrazy można także bezpłatnie przechowywać w fabrycznie zainstalowanej aplikacji Nikon Image Space oferującej 20GB przestrzeni, a jeśli to nie wystarczy - skorzystać z działającej w chmurze usługi Google Drive i otrzymać 15GB darmowej przestrzeni na przechowywanie plików.

Rozrywka i funkcjonalność
Osoby pragnące wykazać się kreatywnością docenią możliwość zastosowania jednego z jedenastu dostępnych w aparacie efektów specjalnych oraz pobierania aplikacji do retuszu, takich jak Snapseed czy korzystania z usługi Google+ Photos. Z aparatu Nikon COOLPIX S810c zadowoleni będą nie tylko miłośnicy fotografii czy mediów społecznościowych, ale też fani multimedialnej rozrywki. Aparat wyposażono bowiem w wyjście słuchawkowe, co pozwala cieszyć się prywatnością i doskonałą jakością dźwięku podczas korzystania z gier oraz aplikacji do słuchania muzyki.

Dodatkowe atuty
Filmy Full HD - funkcja nagrywania filmów Full HD (1080p, 30 kl./s) z zoomem optycznym i dźwiękiem stereo. Dostępny tryb slow motion z prędkością 240 kl./s.Procesor EXPEED C2 - umożliwia sprawne wykonywanie wyraźnych zdjęć w dowolnych warunkach oświetleniowych.Łatwa panorama 360°/180° - obracając aparat w poziomie lub w pionie, można zarejestrować piękne krajobrazy w formie zdjęć panoramicznych.Tryb zdjęć seryjnych - tryb zdjęć seryjnych z szybkością 8,1 kl./s pozwala uchwycić idealny wyraz twarzy lub dynamiczną scenę.Wbudowana obsługa sieci Wi-Fi - zainstalowanie aplikacji Connect to COOLPIX S810c na urządzeniu mobilnym umożliwia łatwe przesyłanie zdjęć do tych urządzeń w przypadku braku dostępu do sieci Wi-Fi.4 GB pamięci wewnętrznej - możliwość zwiększenia pamięci za pomocą kart micro SD. Timeline view - możliwość przeglądania zdjęć wraz z komentarzami na chronologicznej osi czasu, przypominającej blog lub serwis społecznościowy.Możliwość korzystania z aparatu podczas ładowania - port mikro USB pozwala udostępniać, przeglądać i wykonywać zdjęcia nawet podczas ładowania aparatu.

Nikon COOLPIX S810c trafi na rynek pod koniec kwietnia 2014 r. i będzie dostępny w kolorach białym i czarnym. W sklepach oferowany będzie w zestawach z kartą Micro SD 16GB.

Źródło: Nikon

Wojtek Konopa, wyświetlono 3523 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum