Blog BazaTelefonów.pl
 

Aero2: Trudne kody w CAPTCHA

Internet, Operatorzy 2014-04-29 09:49

Użytkownicy zgłaszają wiele uwag na temat kodów CAPTCHA stosowanych przez Aero2. Według klientów kody są mało czytelne i często występują trudności z ich poprawnym wpisaniem. Jak do całą sytuację komentuje operator?

 

"Odpowiadając na Wasze zapytania, informujemy, że mechanizm autoryzacyjny CAPTCHA korzysta z narzędzia firmy Google reCaptcha, które zapewnia odpowiednią dla naszych potrzeb wydajność, niezawodność oraz odporność na rozwiązywanie kodów metodami automatycznymi. Aero2 nie ma wpływu na wygląd oraz poziom trudności obrazków reCAPTCHA. Ten poziom trudności może wzrastać wraz z częstością udzielania niepoprawnych odpowiedzi z danego adresu IP użytkownika. Zarówno 2 tygodnie temu, jak i w ostatni weekend obserwowaliśmy liczne nieskuteczne próby automatycznego rozwiązywania captchy przez niektórych użytkowników BDI, czego efekty są obecnie widoczne dla wielu z Was w postaci trudniejszych kodów CAPTCHA do przepisania. Skutek taki może być również spowodowany próbami „obejścia” recaptcha, poprzez celowe prawidłowe wpisywanie tylko jednego z dwóch słów – tego trudniejszego."

"Gdy kod CAPTCHA nie jest czytelny, radzimy aby wcisnąć ikonę „Odśwież” (dwie strzałki obok przycisku „Sprawdź”). Odświeżenie nie jest kwalifikowane jako nieprawidłowa odpowiedź i nie wpływa na jakość captcha."

Źródło: Aero2

Wojtek Konopa, wyświetlono 5827 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum