Blog BazaTelefonów.pl
 

Mobile Vikings wprowadza doładowanie przez SMS

Operatorzy 2014-05-07 13:49

Vikingowie z natury są gwałtowni, odważni i nieprzywykli do pospolitych czynności, do których zalicza się tradycyjne doładowywanie telefonów. Dlatego wychodząc naprzeciw  oczekiwaniom swoich użytkowników Mobile Vikings wprowadza łatwe płatności. Jako jeden z pierwszych operatorów, udostępnił nową usługę – doładowanie konta przez SMS.

BitCoiny i doładowania via SMS
Mobile Vikings nie po raz pierwszy udowadnia, że jest prekursorem i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. W 2013 roku, jako pierwszy operator wprowadził możliwość płatności BitCoin. Ta innowacyjna metoda płatności obecnie jest testowana na rynkach macierzystych Mobile Vikings w Belgii i Holandii. Jest tam traktowana na równi z innymi płatnościami,  takimi jak PayPal, Visa, Mastercard czy Punkty Vikinga. Teraz wprowadza do Polski możliwość doładowania konta przez SMS.

Lojalni Vikingowie
Jeżeli jesteś jednym z Vikingów i namówisz znajomych, aby dołączyli do sieci, bądź po prostu doładujesz konto, to dostaniesz Punkty Vikinga, które później możesz wykorzystać na doładowania. Takie rozwiązanie po raz pierwszy wprowadziło CityLife - aplikacja dedykowana Androidowi i iOS. Posiada jednak nieco rozszerzoną funkcjonalność i może pełnić rolę zarówno przewodnika po mieście (podpowie, gdzie zjeść, do jakiego sklepu się wybrać, etc.), jak i narzędzia do zbierania tzw. CityCoins (podobne do Punktów Vikinga). Wirtualne monety za zakupy możemy wymienić na wspomniane już wcześniej doładowania – karta o wartości 10 euro kosztuje 1000 monet, przy czym np. za piwo możemy dostać 10 monet, za kilkugodzinne wynajęcie stołu do bilardu 250 monet, a za zupę 30. Jeśli więc od czasu do czasu jemy na mieście czy wychodzimy ze znajomymi na piwo, prawdopodobnie będziemy w stanie uzbierać na co najmniej jedno takie doładowanie.

Nowe rozwiązanie – doładowania SMS-em
Metoda zasilania konta przez SMS to najprostszy i najbardziej wygodny sposób dokonywania doładowania. Jednorazowo podajesz numer i dane dotyczące Twojej karty płatniczej, które następnie są weryfikowane przez system płatności. W kolejnym kroku decydujesz kto może używać tej metody i pobierać pieniądze z Twojej karty (np. możesz zablokować doładowania SMS dla numeru swojego dziecka) - tłumaczy Magdalena Piksa, Managing Director Mobile Vikings. Od tego momentu aby dokonać płatności wystarczy wysłać bezpłatną wiadomość SMS na numer 234, o treści:

  • 'Doladuj 8' – aby doładować swoje konto za 8 zł
  • ‘Doladuj 19’ – aby doładować swoje konto za 19 zł
  • ‘Doladuj 29’ – aby doładować swoje konto za 29 zł

Po chwili konto zostanie zasilone - bez logowania, bez wychodzenia z domu. Jest to najwygodniejsza metoda płatności, szybka i łatwa. – dodaje Magdalena Piksa. Nowa usługa ma jeszcze jeden niewątpliwy atut - nie wymaga dostępu do Internetu.

Konfiguracja nowych Vikingów
Doładowanie przez SMS  można aktywować lub wyłączyć w dowolnej chwili na koncie Vikinga. Konfiguracja polega na podaniu danych karty płatniczej (standardowo numer, ważność i CVC) na stronie www.mobilevikings.pl i nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych opłat. Ważne jest, że dane z karty nie są przetwarzane przez Mobile Vikings, a przez operatora płatności, co daje gwarancję bezpieczeństwa usługi. Dodatkowo na każdym kroku Viking  informowany jest mailowo o dokonywanych przez siebie o zmianach.

Mobile Vikings jest wirtualnym operatorem komórkowym, który działa na rynku belgijskim od 2009 roku. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu – operator może oferować swoim użytkownikom wyjątkowo wysoki limit transferu danych, oraz wolność i swobodę wynikającą z oferty pre-paid. Polska jest trzecim rynkiem, po Belgii i Holandii, na którym Mobile Vikings oferuje swoje usługi telekomunikacyjne. W Polsce Mobile Vikings świadczy usługi w zasięgu sieci Play.

Źródło: Mobile Vikings

Wojtek Konopa, wyświetlono 4014 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum