Blog BazaTelefonów.pl
 

Samochody Street View ponownie wyjadą na ulice polskich miast

Ciekawostki 2014-05-08 11:20

Pojazdy Street View ponownie wyjadą na polskie ulice 13 maja 2014 r. Odwiedzą województwa mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie oraz podlaskie.

To, czy pojazdy Street View pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, między innymi warunków pogodowych i logistycznych. W związku z tym nie ma gwarancji, że zdjęcia zostaną wykonane w każdym z wymienionych województw.

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. To bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. W ciągu ostatanich lat zaprojektowano wiele pojazdów do wykonywania panoramicznych zdjęć w formacie 360 stopni na Mapach Google. Zaczęto właśnie od samochodów Street View, których najnowszy model jest wyposażony w aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, dysk twardy, a także lasery zbierające dane 3D. Od 2007 r. samochody Street View przejechały łącznie ponad 8 milionów kilometrów, uwieczniając na zdjęciach ponad 3 tysiące miast. Aby zrobić zdjęcia w trudno dostępnych miejscach były potrzebne specjalnie przygotowane do tego pojazdy: trójkołowiec Trike, rower z wbudowanym systemem aparatów cyfrowych, wózek Trolley, który z łatwością mieści się w muzealnych drzwiach i lawiruje pomiędzy rzeźbami, skuter śnieżny Snowmobile, aparat fotograficzny ze statywem Tripod, pomocny przy robieniu zdjęć wnętrzom firm, a także plecak Trekker, po raz pierwszy użyty w czasie pieszych wędrówek po Wielkim Kanionie.

Google dokłada wszelkich starań, by oferując usługę Street View chronić Waszą prywatność i każdorazowo konsultuje się z organami ochrony prywatności, wprowadzając serwis w nowym kraju. Twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów na zdjęciach są rozmyte. Jeżeli jednak zauważycie na zdjęciach jakiś błąd, możecie łatwo wskazać zdjęcia, które z jakiegoś powodu uznajecie za nieodpowiednie, klikając link “Zgłoś problem”, znajdujący się w prawym dolnym rogu ze zdjęciem.

Pierwsze zdjęcia z Polski zostały zostały zrobione w 2011 r. Natomiast od 13 maja tego roku samochody Street View będą fotografować kolejne miejsca w całej Polsce. Informacje o tym, gdzie dokładnie znajdują się samochody Street View będzie można znaleźć na stronie Map Google.

Źródło: Googlepolska.blogspot.com

Wojtek Konopa, wyświetlono 3250 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum