Blog BazaTelefonów.pl
 

LTE w Plusie – teraz również za granicą

Operatorzy 2014-05-14 14:16

Plus, lider technologii LTE, od teraz oferuje swoim klientom tę nowoczesna technologię również w roamingu. Na początek z superszybkiego Internetu LTE skorzystają klienci Plusa wyjeżdżający do Holandii.

Plus, po raz kolejny, jako pierwszy pokonuje granice! Tym razem również dosłownie. Już od teraz Plus, jako pierwszy operator na polskim rynku, zaczyna świadczyć usługi LTE również w roamingu.Będzie to możliwe dzięki porozumieniu z iBasis, spółką należącą do KPN, holenderskiego operatora komórkowego. W oparciu o usługę LTE SignalingeXchange (LSX) iBasis rozpoczyna świadczenie usługi roamingu w technologii LTE pomiędzy Polkomtelem, a KPN w Holandii.

Usługa umożliwi klientom Plusa korzystanie z prędkości i jakości transmisji danych sieci LTE w trakcie pobytu w Holandii, natomiast abonenci usług komórkowych KPN będą mogli korzystać z roamingu LTE na terenie Polski. W kolejnych miesiącach iBasis i Polkomtel planują rozszerzenie zasięgu roamingu LTE dla abonentów Plusa na wiele innych krajów.

„Cieszę się bardzo, że również tym razem jesteśmy polskim liderem we wdrażaniu nowych usług opartych o LTE.” – mówi Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu.–„Jako pierwszy operator telekomunikacyjny uruchomiliśmy komercyjną sieć LTE, jako pierwsi wprowadziliśmy nowe usługi takie jak LTE w smartfonach czy też ofertach na kartę, jako jedyni zapewniamy możliwość korzystania z LTE 66,7 proc mieszkańców Polski, czyli blisko 26 milionom osób. Teraz klienci Plusa jako pierwsi będą mogli korzystać z LTE także za granicą.”

„Z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu zasięgu roamingu w technologii LTE dla klientów Polkomtel i KPN.”– powiedział WillemOfferhaus, Prezes iBasis. –„Przejście na technologię LTE stanowi istotny krok w kierunku poprawienia komfortu korzystania z usług przez abonentów sieci komórkowych, a nasza firma umożliwia innowacyjnym operatorom, takim jak Polkomtel i KPN, zapewnianie tegoż komfortu swoim klientom w dowolnym miejscu i czasie”.

Źródło: Plus

Wojtek Konopa, wyświetlono 3476 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum