Blog BazaTelefonów.pl
 

Coyote dla urządzeń z systemem iOS

Aplikacje 2014-05-16 14:16

System Coyote jest już dostępny dla użytkowników iPad’ów i iPhone’ów. Pobranie i użytkowanie aplikacji jest bezpłatne. Polscy użytkownicy urządzeń Apple mogą teraz dołączyć do społeczności 2,5 miliona kierowców w Europie korzystających z systemu Coyote.

iCoyote to aplikacja informująca o zdarzeniach na drodze takich jak: kontrole prędkości, fotoradary stacjonarne, mobilne, odcinkowe, na czerwonym świetle, złe warunki , wypadki, zwężenia, korki, patrole nieoznakowane czy uszkodzona nawierzchnia.

Użytkownicy iCoyote mają do wyboru mapy Google lub Apple, mogą więc dowolnie skorzystać z opcji, z którą czują się komfortowo. Mapę można wyświetlić również w trybie satelity lub hybrydy.

iCoyote na bieżąco informuje ilu użytkowników znajduje się w pobliżu (w trybie miasto wokół lub w trybie trasy przed nami). Dzięki temu jadąc z iCoyote zawsze wiemy czy możemy liczyć na wsparcie społeczności. Zgłaszane zdarzeń za pomocą iCoyote zostało maksymalnie uproszczone tak, aby nie odrywać uwagi kierowcy od prowadzenia samochodu. Kontrolę prędkości zgłaszamy tylko jednym kliknięciem.

Aplikacja iCoyote nie jest klasyczną nawigacją, ale daje użytkownikowi możliwość wyznaczenia trasy podróży. Ponadto iCoyote umożliwia personalizację ustawień np. ustawienie odległości ostrzeżenia, działa w tle, umożliwia wykonanie połączenia 112 podając pozycję użytkownika.

Użytkownicy jednośladów mogą przełączyć iCoyotew tryb motocykl, w którym nie jest wymagane potwierdzanie zdarzeń. Motocyklista na bieżąco dostaje powiadomienia o sytuacji na drodze i os tanie połączenia Bluetooth.

iCoyote podaje informację o ograniczeniu prędkości w miejscu zdarzenia drogowego. Dla użytkowników, którzy chcieliby dodatkowo otrzymywać bieżącą informację o limitach prędkości istnieje możliwość dokupienia takiej opcji w promocyjnej cenie 19 zł do 6 czerwca 2014 (cena regularna 29 zł).

System Coyote jest dostępny na wielu platformach : jako urządzenie dedykowane, w systemach wbudowanych w samochodach (np. Renault R-link) lub właśnie jako aplikacja. Biorąc pod uwagę rozwój rynku smartfonów twórcy systemu kładą duży nacisk na rozwój aplikacji iCoyote chcąc wyjść na przeciw potrzebom użytkowników.

Według gemiusRanking polscy użytkownicy urządzeń mobilnych wykorzystują do przeglądania stron www głównie urządzenia firmy Apple: iPad 19,37% i iPhone 8,67%*.

Według badań przedstawionych przez firmę Nielsen aż 89% czasu jaki użytkownicy spędzają używając smartfonów połączonych z internetem jest poświęcony na korzystanie z aplikacji mobilnych. Podobnie wygląda sytuacja z wykorzystaniem tabletów, gdzie aplikacjom mobilnym poświęcamy 80% czasu użytkowania. W przeliczeniu na godziny daje nam to około 30 godzin miesięcznie na korzystnie z aplikacji mobilnych na smartfonach. Dane te dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Delikatna dysproporcja jest widoczna w przypadku używania aplikacji na tabletach, gdzie kobiety korzystają z aplikacji średnio 28 godzin miesięcznie, a mężczyźnie 23 godziny.

* http://ranking.pl/pl/rankings/mobile-devices-models.html


Źródło: Coyote

Wojtek Konopa, wyświetlono 3611 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • mary (95.178.96.xxx) @ 2014-05-19 01:35:

    w koncu bedzie mozna zainstalowac apkę na iphonie, słyszałam że super się sprawdza, czas wypróbować :)

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum