Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson utrzymuje pozycję lidera w raporcie Magic Quadrant dotyczącym infrastruktury LTE za rok 2014

Technologie 2014-05-19 10:25

Gartner już piąty raz z rzędu uznała Ericsson za lidera branży LTE w kategorii „Liderzy” w ramach corocznego raportu Gartner „Magic Quadrant” dotyczącego infrastruktury LTE za rok 20141. Gartner, czołowa na świecie spółka oferująca doradztwo i badania z zakresu informatyki,ocenia dostawców sprzętu LTE (włącznie z usługami radiowymi, Evolved Packet Core i IMS dla standardu VoLTE) pod kątem ich zdolności wykonawczych oraz kompletności wizji na rynku LTE.

Thomas Norén, wiceprezes i szef działu produktów radiowych Ericsson, oznajmił: „Standard LTE wyróżnia się pod względem wydajności, możliwej do osiągnięcia dzięki takim innowacyjnym produktom jak Ericsson AIR i Radio Dot System, a także czołowym rozwiązaniom branżowym, w tym LTE-A Carrier Aggregation, LTE Broadcast i naszemu czołowemu rozwiązaniu VoLTE. Nasza kompleksowa oferta LTE, duży zasięg i możliwości świadczenia usług na całym świecie umożliwiają nam obsługę 50% ruchu smartfonów LTE na całym świecie.”

Ericsson zawarła dotychczas ponad 190 umów handlowych o świadczenie usług LTE i Evolved Packet Core (EPC) w ponad 70 krajach na sześciu kontynentach, z czego ponad 140 sieci zostało już komercyjnie uruchomionych. Spółka Ericsson wspierała pierwsze komercyjne uruchomienia standardu VoLTE na świecie i jest liderem rynku IMS z liczbą ponad 115 zawartych na całym świecie umów IMS dotyczących zarówno stałego, jak i mobilnego dostępu. Ericsson jest dziś obecna na wszystkich rynkach LTE o dużym natężeniu ruchu, m.in. w USA, Japonii, Korei Płd., Australii i Kanadzie, a jej usługi wybrało 10 czołowych operatorów LTE zgodnie ze światowym rankingiem subskrypcji LTE. Obecnie sieci Ericsson obsługują 50 procent światowego ruchu smartfonów LTE, co jest wynikiem ponad dwukrotnie większym niż u naszego najgroźniejszego konkurenta.

Ericsson ma największy wpływ na kształtowanie otwartych standardów, jak również wydawanych do tej pory warunków technicznych w zakresie LTE.Ericsson zakłada, że będzie posiadać 25% wszystkich istotnych patentów w zakresie LTE, zarówno w trybie TDD, jak i FDD, dzięki czemu stanie się największym posiadaczem patentów w branży.

Spółka jest również liderem branży w dziedzinie usług zarządzanych, dostarczając te ostatnie sieciom obsługującym ponad miliard abonentów na całym świecie.

Ostatnio Ericsson został również uznany przez Europejski Urząd Patentowy za lidera w zakresie innowacji 4G LTE.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3321 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum