Blog BazaTelefonów.pl
 

Verizon i Ericsson zademonstrowały LTE Multicast podczas wyścigu Indy 500

Technologie 2014-05-27 09:48

Ericsson i Verizon Wireless wprowadzili pierwszą na terenie USA usługę LTE Multicast w komercyjnej sieci 4G LTE. Dostarczone przez Ericsson rozwiązanie LTE Broadcast obsługiwało transmisję wideo na żywo w ramach pokazu zorganizowanego na terenie Indy Motor Speedway w tygodniach poprzedzających wyścig Indy 500.

 

Johan Wibergh, dyrektor oddziału sieci w spółce Ericsson, oświadczył: “Verizon uzyskał przewagę oferując jako pierwsza spółka w USA usługi multiemisji wideo w komercyjnej sieci LTE w bardzo wymagającym środowisku. Opracowane przez Ericsson rozwiązanie LTE Broadcast ma zapewniać wysoką jakość i znakomite wrażenia przy korzystaniu z transmisji wideo na poziomie wymaganym dla oferowanej przez Verizon usługi LTE Multicast podczas takich wydarzeń, jak Indy 500."

W dniu wyścigu (25 maja) możliwości usługi LTE Multicast zostaną zademonstrowane poprzez serię kamer zainstalowanych przy torze oraz w samochodach, dzięki którym załogi IndyCar będą mogły śledzić wyścig w czasie rzeczywistym. Jednocześnie transmisja wideo wyścigu na żywo zapewni kibicom bogatsze wrażenia na torze za sprawą tej nowej technologii i platformy.

Środowisko użytkownika o ultra dużej gęstości związane z dużymi imprezami sportowymi może stanowić duże wyzwanie dla sieci komórkowych, ale dla dostawcy sieci komórkowej jest to jednocześnie doskonała okazja do zaoferowania ulepszonej jakości usług dzięki podwyższonej wydajności multiemisji w sieci, przy jednoczesnej możliwości tworzenia nowych usług dla kibiców, które uruchomią nowe źródła dochodów zarówno dla dostawcy sieci, jak i właścicieli zawartości/praw. Kompleksowe rozwiązanie LTE Broadcast oferowane przez Ericsson pozwala spełnić wspomniane wymagania sieciowe i wykorzystać opisywany potencjał w zakresie oferowanych usług.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3435 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum