Blog BazaTelefonów.pl
 

Bezpieczna jazda i unikanie kar na drodze - akcesoria Belkin do samochodu.

Gadżety 2014-06-05 10:51

Okres wakacyjny to czas, w którym miliony Polaków wsiadają za kierownice samochodów, aby udać się na zasłużony urlop. To niestety także okres wzmożonej liczby wypadków drogowych, często tragicznych w skutkach. Aby zredukować ryzyko kolizji, należy nie tylko dbać o stan techniczny pojazdu, ale też być odpowiedzialnym kierowcą.

Według najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji, w roku 2013 wystawiono aż 89 143 mandatów za użytkowanie przez kierującego telefonu komórkowego bez zestawu głośnomówiącego. Dla porównania, w 2012 roku takich przypadków było "jedynie" 27 589. Przypominamy, że korzystanie podczas jazdy z telefonu, wymagające trzymania urządzenia lub mikrofonu w ręku, przez kierującego pojazdem, jest, zgodnie z najnowszym taryfikatorem, karane mandatem w wysokości 200 złotych. Kierowca korzystający w taki sposób z urządzenia mobilnego, naraża nie tylko stan swojego portfela, ale bardzo często również zdrowie i życie bliskich. Jest to zjawisko zastanawiające, gdyż akcesoria, które pomogą uniknąć mandatu, a być może także wypadku, kosztują zaledwie ułamek kwoty potencjalnie nałożonej kary.

Marka Belkin oferuje kilka nowoczesnych akcesoriów do samochodu, które cechuje nie tylko atrakcyjna cena, ale także spora użyteczność. Za przykład mogą posłużyć urządzenia TuneBase FM dla iPhone'ów 3/3G/4/4S oraz nowszych modeli 5 i 5S. Akcesorium włożone do gniazda zapalniczki oraz portu AUX działa nie tylko jako wygodny, w pełni regulowany i umieszczony na elastycznym pałąku uchwyt na telefon, ale także jako zestaw głośnomówiący oraz wydajna ładowarka. Wszystkimi funkcjami gadżetu sterujemy z poziomu ekranu podłączonego urządzenia, bądź niewielkiego panelu umieszczonego w części wetkniętej do gniazda 12V (gniazdka zapalniczki). „Akcesoria Belkin to nie tylko gadżety pełniące funkcję ochronną urządzeń, ale także ich użytkowników. Każde proponowane urządzenie jest najpierw testowane przez sztab wykwalifikowanych ludzi, którzy dokładnie badają bezpieczeństwo korzystania w trakcje jazdy, także w trudnych warunkach na drodze”.- mówi Artur Makowski Country Manager w Belkinie.

Można też zastanowić się nad zakupem podstawowego modelu, czyli uchwytu TuneBase Direct. Posiada takie same możliwości jak TuneBase FM, jednak pozbawiony jest transmitera i panelu sterującego z wyświetlaczem na wtyku zasilającym. Transmiter jednocześnie ładuje podłączonego doń iPhone'a.„Spośród szerokiej oferty dostępnych urządzeń samochodowych, są także podstawowe uchwyty. Każdy więc znajdzie urządzenie odpowiadające jego potrzebom. Jeżeli natomiast chodzi o mocowanie do tabletów, Belkin ich nie wprowadził ponieważ nie zdały testów bezpieczeństwa, a to jest -jak już wspominałem- najważniejsze” –dodaje Makowski.

Belkin TuneCast Auto LIVE zainteresuje osoby, które chciałyby podczas długiej podróży posłuchać radia i nie martwić się przy tym o ewentualne zakłócenia sygnału. Urządzenie łączy się z iPhonem i przy pomocy odbiornika GPS w inteligentny sposób dobiera najlepszą możliwą częstotliwość dla danej stacji. Dzięki aplikacji dostępnej na platformę iOS, użytkownik może ustawić swoje preferencje dotyczące ulubionych stacji radiowych i muzyki w taki sposób, aby transmiter automatycznie przełączał się na stację z najlepszymi opiniami wystawionymi przez innych słuchaczy w danym regionie. Wszystkimi funkcjami można sterować wygodnie z poziomu czytelnego wyświetlacza telefonu i intuicyjnego menu. Jest to bardzołatwe i przydatne rozwiązanie.

Bez względu na to czy wybieramy się samochodem w długą podróż, czy tylko na krótką przejażdżkę, powinniśmy pamiętać, aby jeździć odpowiedzialnie i zadbać o odpowiedni komfort podróży. Akcesoria Belkin poprawią nie tylko wygodę, ale przede wszystkim będą miały znaczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Źródło: Belkin

Wojtek Konopa, wyświetlono 3811 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum