Blog BazaTelefonów.pl
 

Eurobank rozwija swoją aplikację mobilną

Aplikacje 2014-06-18 20:12

W niespełna rok po wdrożeniu, eurobank stawia na rozwój swojej aplikacji mobilnej, wprowadzając nowe funkcjonalności i udogodnienia dla klientów. Z usług mobilnych eurobanku – aplikacji i serwisu mobilnego -  korzysta już łącznie prawie 60 000 klientów.

Rozwój bankowej aplikacji mobilnej podyktowany jest oczekiwaniami klientów, którzy coraz częściej korzystają z banku w telefonie. Obecnie prawie 25% logowań w elektronicznych kanałach eurobanku pochodzi z urządzeń mobilnych. - Zakładamy, że wraz z coraz większą popularnością i dostępnością tych urządzeń, odsetek ten będzie szybko wzrastał. Dlatego skupiamy swoją uwagę na rozwoju naszych usług mobilnych, z których korzysta już prawie 60 000 naszych klientów– mówi  Wojciech Humiński, wiceprezes zarządu eurobanku, odpowiadający m.in. za marketing i rozwój produktów i usług.

Przelewy ekspresowe i przelewy po zeskanowaniu kodu QR
W nowej wersji aplikacji klienci mogą wykonać tzw. szybki przelew, korzystając z opcji przelewu ekspresowego. Dzięki temu będą mogli zasilić konto odbiorcy nawet w 10 minut, bez względu na miejsce, w którym się znajdują. Znacznym ułatwieniem będzie dla nich również możliwość zeskanowania kodu QR, poprzez nakierowanie obiektywu telefonu komórkowego na kod QR umieszczony na fakturze. Po zeskanowaniu, dane z faktury automatycznie wyświetlą się w formularzu przelewu na telefonie.

Ułatwienie kontaktu z bankiem i dodatkowe usprawnienia
Wraz z nową wersją aplikacji wchodzi również możliwość zdalnego kontaktu z bankiem przez aplikację Skype. Ikona aplikacji pojawi się w zakładce „kontakt”. Po jej wybraniu nastąpi automatyczne połączenie z infolinią banku. Warunkiem jest posiadanie zainstalowanej aplikacji Skype na telefonie. Ponadto możliwa będzie szybka aktywacja nowo otrzymanej karty, zarówno debetowej jak i kredytowej. Dodatkowo klient będzie mógł samodzielnie zmienić limity transakcyjne dla każdej z posiadanych kart. Prócz dotychczasowej możliwości założenia lokaty, klient będzie mógł również otworzyć, w ramach swojego konta, rachunek oszczędnościowy.

Od momentu wdrożenia aplikacji mobilnej wsłuchiwaliśmy się w głos klientów i braliśmy po uwagę ich opinie, przekazywane do banku bezpośrednio, jak również publikowane w mediach społecznościowych. Na ich bazie postanowiliśmy wprowadzić usprawnienia, które jeszcze bardziej uproszczą korzystanie z eurobank mobile – mówi Wojciech Mikołajczyk, Product Manager z eurobanku. – W ten sposób, prócz nowych funkcji, poprawiliśmy widoczność historii transakcji, listy przelewów, ułatwiliśmy proces aktywacji aplikacji i logowania, przyspieszyliśmy jej działanie, a także wprowadziliśmy możliwość dodania nowego odbiorcy przy wykonywaniu przelewu z aplikacji.

Jak uzyskać eurobank mobile
Aplikację, w zależności od posiadanego urządzenia (system Android lub iOS), można pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore. Dla pełnego korzystania z aplikacji wymagane jest posiadanie w eurobanku konta z dostępem do bankowości internetowej oraz aktywowanie jej w placówce eurobanku lub przez kontakt telefoniczny z bankiem.

Produkty dla klientów mass affluent

Udoskonalenia bankowości mobilnej to kolejny krok eurobanku w dostosowaniu oferty m.in. do klientów z segmentu mass affluent. Po zeszłorocznym zakończeniu transformacji w bank detaliczny, eurobank chce docierać ze swoimi usługami do grupy bardziej wymagających klientów. Skuteczność transformacji potwierdzają liczby (w ciągu 2013 r. o 30% zwiększyła się liczba prowadzonych przez bank kont w nowych pakietach Online, Classic, Prestige i Junior) oraz uznanie zewnętrznych ekspertów. Kilka dni temu konta Online i Prestige eurobanku zajęły pierwsze miejsce w kategorii „Premium”, a także 2 oraz 3 miejsce w kategorii „klient aktywny” w rankingu Miesięcznika Finansowego BANK (06.2014 r.).

Szczegóły oferty, w tym Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej zawierająca informacje o wymaganych systemach operacyjnych na urządzeniach mobilnych oraz informacje o aktualnym oprocentowaniu konta, opłatach i prowizjach są dostępne na www.eurobank.pl oraz w placówkach Euro Banku S.A.

Źródło: EuroBank

Wojtek Konopa, wyświetlono 3776 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum