Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson i Polkomtel testują LTE Broadcast w Polsce

Operatorzy, Technologie 2014-09-01 11:14

Ericsson wraz z Polkomtelem przeprowadzili pierwszy udany test technologii LTE Broadcast w Polsce. Mecz otwarcia mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, pomiędzy Polską i Serbią był strumieniowany na urządzenia mobilne 300 wybranych gości i dziennikarzy.

Grupa testująca otrzymała 300 urządzeń mobilnych obsługujących technologię LTE Broadcast z prekonfigurowaną aplikacją umożliwiającą oglądanie transmisji na żywo z meczu. Całe wydarzenie trwało około 4 godzin, a próba została bardzo dobrze odebrana przez grupę testową.

Za sprawą ilości transferowanych danych wideo, która jak się prognozuje, będzie rosła o 60 proc. rocznie aż do roku 2018, operatorzy są pod nieustanną presją. Z jednej strony dążą do zapewnienia swoim abonentom wysokiej jakości doświadczeń wideo wszędzie i o każdej porze, jednocześnie dbając o efektywność sieci i koszty.

Rozwiązanie LTE Broadcast firmy Ericsson umożliwia wykorzystanie nowych modeli generowania przychodów za treści premium i efektywne użytkowanie spektrum LTE i zasobów sieciowych. Unikalne treści mogą być dostarczane jednocześnie do praktycznie nieograniczonej liczby abonentów, np. wiele kanałów wideo pokazujących akcję z różnych kamer, zbliżenia i powtórki podczas zawodów. Poprawia to doświadczenia konsumentów i zwiększa ich lojalność wobec operatorów, dzięki szybkiemu dostępowi do treści i gwarantowanej jakości wideo bez konieczności buforowania.

Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu mówi: “Nasze wcześniejsze doświadczenia we współpracy z firmą Ericsson i relacje, które zbudowaliśmy przez lata były kluczowe dla powodzenia tego testu. Jesteśmy zadowoleni z wstępnych rezultatów i czekam na pogłębioną analizę wyników. Udana próba LTE Broadcast otwiera nowe możliwości dostarczania naszym abonentom wysokiej jakości transmisji wideo z zawodów sportowych i innych wydarzeń. Mamy nadzieję, że ta usługa w niedalekiej perspektywie będzie dostępna na terenie całej Polski.”

Valter D’Avino, Szef firmy Ericsson w Europie Zachodniej, powiedział: „Wstępne rezultaty testów okazały się bardzo pozytywne – strumień wideo działał bez zarzutów. Nasze rozwiązania kolejny raz dały się poznać jako solidne, a jednocześnie elastyczne. Od wielu lat Ericsson w światowej czołówce pod względem rozwoju i implementacji nowych technologii. Test przeprowadzony z Plusem jest kolejnym dowodem na naszą gotowość do wdrażania najnowszych rozwiązań.”

Polkomtel, który dostarcza swoje usługi pod marką Plus, jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjny w Polsce. Firma obsługuje ponad 13,5 mln klientów.

Aktualnie Polkomtel skupia się na promowaniu korzystania z internet mobilnego, w tym dostępu do technologii LTE. Od początku swojego istnienia Polkomtel jest pionierem we wdrażaniu najnowszych rozwiązań telekomunikacyjnych na polskim rynku. Dzięki takim technologiom jak HSPA/HSPA+, CDMA i starszym generacjom technologii 2G i 3G, dostępem do internetu może cieszyć się 99 procent polskiej populacji – nie tylko w miastach, ale również na terenach wiejskich. LTE jest obecnie dostępne dla 66,7 proc. populacji w Polsce.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3681 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum