Blog BazaTelefonów.pl
 

Samsung odkrywa świat mobilnej wirtualnej rzeczywistości z Gear VR

Gadżety 2014-09-04 10:39

Firmy Samsung i Oculus nawiązały współpracę, by razem przenieść świat komunikacji mobilnej w nowy wymiar. Zaprezentowały pierwszy ogólnodostępny mobilny zestaw VR zoptymalizowany dla smartfona Samsung GALAXY Note 4.

Samsung zaprezentował produkt zupełnie nowej generacji – Samsung Gear VR Innovator Edition – który umożliwia użytkownikom całkowite zanurzenie się w wirtualnej filmowej rzeczywistości. Oparty na technologii firmy Oculus zestaw Samsung Gear VR to nowość w doświadczaniu i wykorzystywaniu treści mobilnych. Nowy produkt – dzięki innowacyjnej technologii i atrakcyjnemu wzornictwu – umacnia pozycję firmy Samsung jako lidera rynku akcesoriów mobilnych i rozszerza definicję mobilnego życia.

W wyniku ścisłej, zintegrowanej współpracy z należącą do portalu społecznościowego Facebook firmą Oculus – liderem w technologii wirtualnej rzeczywistości – powstało urządzenie, które pozwala na doświadczanie wirtualnej rzeczywistości w sposób, jakiego mobilny świat jeszcze nie widział.

Samsung Gear VR wykracza daleko poza oczekiwania dotyczące możliwości wykorzystania mobilnej technologii do konsumpcji treści i stanowi potężny dowód na to, że seria Gear nie przestaje zadziwiać innowacyjnością – powiedział JK Shin, prezes i dyrektor generalny działu IT i komunikacji mobilnej w Samsung Electronics - Cieszymy się, że współpraca z firmą Oculus VR zaowocowała stworzeniem tego niesamowitego, wciągającego mobilnego doświadczenia dla naszych klientów.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Gear VR Innovator Edition, stanowiące niemal dzieło sztuki urządzenie mobilne VR wspomagane technologią firmy Oculus – mówił John Carmack, dyrektor techniczny firmy Oculus - Ścisła techniczna współpraca z firmą Samsung pozwoliła nam stworzyć gogle wirtualnej rzeczywistości ze światowej klasy rozdzielczością i wydajnością, działający w oparciu o całkowicie mobilną platformę.

Samsung Gear VR zapewnia niezrównane wrażenia podczas oglądania filmów na 5,7-calowym wyświetlaczu Quad HD Super AMOLED – z najlepszą na rynku rozdzielczością i efektami wizualnymi – w który wyposażono smartfon Samsung GALAXY Note 4. Z zestawem Samsung Gear VR Innovator Edition użytkownicy mogą zająć najlepsze miejsca w teatrze, przenieść się na scenę podczas koncertów z pełnym 360-stopniowym, trójwymiarowym wideo i grać jak nigdy przedtem – we wspaniałych światach, gdzie wyobraźnia staje się rzeczywistością. Nowatorska technologia wyświetlania firmy Samsung – Super AMOLED – i najnowocześniejsze rozwiązania firmy Oculus razem tworzą doświadczenie, które zaskakuje i zachwyca – wszystko na urządzeniu przenośnym.

Stworzony z miękkich, elastycznych poduszek i lekkich materiałów zestaw Samsung Gear VR jest wyjątkowo wygodny. Urządzenie jest całkowicie bezprzewodowe, dzięki czemu użytkownicy, nie będąc przywiązanymi do komputera, mogą w pełni zanurzyć się w wirtualnym świecie. Mogą wybierać spośród szerokiej gamy stworzonych przez najlepszych w branży elementów wirtualnej rzeczywistości – filmów, gier, trójwymiarowych filmów i treści edukacyjnych/doświadczalnych.

Samsung Gear VR będzie dostępny w kolorze Frost White w internetowym kanale firmy Samsung oraz u wybranych dostawców jeszcze w tym roku.

Źródło: Samsung

Wojtek Konopa, wyświetlono 3421 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum