Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowość: mała komórka do mniejszych budynków zapewnia większa wydajność

Technologie 2014-09-10 09:11

Mniejsze budynki i obiekty mają takie same wymagania w zakresie zasięgu i pojemności co duże obiekty. Ale w tych mniejszych lokalizacjach trzeba osiągnąć ten sam efekt niższym kosztem, zarówno w zakresie wydatków inwestycyjnych jak i kosztów utrzymania.

Po setkach tysięcy małych komórek i przekaźnikowych punktów dostępowych Wi-Fi dostarczonych wiodącym operatorom na świecie, Ericsson wprowadza teraz model RBS 6402, pierwszą wewnętrzną antenę przekaźnikową o niewielkiej mocy z agregacją częstotliwości, która spełnia wymogi z zakresie przesyłu i finansów narzucane przez mniejsze obiekty, umożliwia rozwój sieci w przyszłości i mieści się w kompaktowym urządzeniu wielkości tabletu.

Patrick Weibel, odpowiedzialny za Mobilne sieci danych w Swisscom, mówi: „W naszych wysiłkach by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na dostęp do mobilnych danych w budynkach, związane z nowymi obszarami biznesu i możliwościami M2M, koncentrujemy się na niedrogich ofertach dla małych budynków. Dzięki małej kompletnej komórce RBS 6402 marki Ericsson możemy obniżyć nasze koszty bez ryzyka spadku wydajności sieci i utrzymać konkurencyjną ofertę na rynku”.

W obecnych czasach, dziesięciokrotny wzrost transferu danych mobilnych spodziewany do 2019 roku, wzrost liczby firm działających w modelu „sieć jako usługa”, nowe zastosowania komunikacji urządzenie-urządzenie i M2M stawiają przed operatorami sieci zarówno nowe możliwości, jak i wyzwania. Aby zaspokoić potrzeby użytkowników końcowych i klientów biznesowych, umacniać pozycję w sektorze usług mobilnych i wchodzić w nowe sektory, operatorzy sieci mobilnych muszą gwarantować stałą wysoką wydajność sieci i pokrycie zasięgiem wszystkich zakątków każdej wielkości budynków oraz ich otoczenia.

Daryl Schoolar, Główny analityk infrastruktury bezprzewodowej w Ovum, mówi: „Rynek małych komórek wewnątrz budynków dla potrzeb przedsiębiorstw zaczął się dynamicznie rozrastać. To obszar, w którym Ovum odnotowuje największy ruch w obszarze tzw. small cells. Niestety, wiele z tych rozwiązań tworzy kolejną sieć, jako że nie są w pełni zintegrowane i skoordynowane z resztą sieci operatorów komórkowych. Wdrażając małe komórki w formie oddzielnych sieci, operator nie jest w stanie w pelni przełożyć inwestycji na wzrost jakości. Ericsson rozwiązuje ten problem przy użyciu małych komórek oferujących koordynację z siecią makro. Jednocześnie RBS 6402 jest sam w sobie bardzo mocnym produktem z obszaru małych komórek. Nie ma na rynku porównywalnego rozwiązania”.

Jako pierwsza wewnętrzna antena o małej mocy z agregacją częstotliwości, RBS 6402 oferuje dwukrotnie większą pojemność i szybkość i obsługuje LTE o prędkości do 300 Mbps. Elastyczna i rozwojowa, to jedyna mała komórka mogąca obsługiwać wielu operatorów, wiele standardów (LTE, WCDMA i Wi-Fi) i tryby mieszane oraz 10 różnych pasm, w tym dwa pasma 3GPP (LTE i WCDMA) oraz 802.11ac Wi-Fi równocześnie, zapewniająca wyższe prędkości maksymalne i pojemność. Integruje radiowy dostęp LTE i 3G z Wi-Fi wykorzystując pierwszy system sterowania przesyłem w czasie rzeczywistym firmy Ericsson aby zmiana sieci przez urządzenia mobilne była dynamiczna i płynna, komfortowa dla użytkownika i optymalnie wykorzystywała zasoby sieciowe. Opiera się na standardzie LTE-Advanced, obsługuje zdalną programową aktywację częstotliwości, pasm i funkcji VoLTE, eliminuje potrzebę osobistych wizyt w miejscu instalacji w celu przeramowania czy włączania nowego spektrum.

Instalacja plug-and-play z wykorzystaniem istniejącej sieci ethernet do zasilania i łączności oraz szybkie zdalne sterowanie oznacza, że kompletna instalacja komórki i przygotowanie jej do pracy zajmuje do 10 minut. Agregacja oparta na chmurze i funkcjonalność bramy sieciowej redukuje sprzęt konieczny w miejscu instalacji i związane z nim koszty oraz zapewnia spójne zarządzanie między sieciami w lokalu i poza nim.

Szeroki wachlarz rozwiązań marki Ericsson w zakresie małych komórek i przekaźników Wi-Fi – w tym nowy RBS 6402 -- zapewnia operatorom sieci mobilnych dostęp jakiegokolwiek pasma mobilnego i pojemności niezbędnej obecnie czy w przyszłości. Optymalny dla lokali i powierzchni do 5 000 metrów kwadratowych (około 54 000 stóp kwadratowych), RBS 6402 wyposażony jest w cztery radia 250 miliwat w obudowie o objętości 2,8 litra, które instalują się i integrują  ciągu kilku minut.

Johan Wibergh, dyrektor oddziału sieci w spółce Ericsson, oświadczył: „Dzięki Radio Dot System przebudowaliśmy architekturę małych komórek aby można było obsłużyć wiele małych budynków, ale wiedzieliśmy, że musimy też poradzić sobie z barierą finansową, z którą się zmagają. Obecnie RBS 6402 jest w stanie niewielkim kosztem zaspokoić potrzeby małych budynków, których liczba na całym świecie jest szacowana na 10 milionów. Dzięki ofercie małych komórek i przekaźników Wi-Fi firmy Ericsson, operatorzy sieci mobilnych mogą dostarczyć użytkownikom końcowym i klientom biznesowym nowe możliwości wewnątrz i na zewnątrz lokali.

Koordynując małe komórki z poziomu sieci makro, Ericsson zapewnia stabilną łączność i mobilność w hybrydowych sieciach, które oparte są na wspólnym systemie zarządzania przesyłem mimo różnić w technologii, częstotliwości i lokalizacji. To całościowe podejście umożliwia stały monitoring wydajności użytkownika technologii radiowych, niezależnie czy jest to 2G, 3G, LTE czy Wi-Fi, oraz między sieciami wewnątrz i na zewnątrz budynku, oraz koordynację decyzji w oparciu o obciążenie sieci i priorytety usług. Eliminując konieczność przekierowania przesyłu do głównej sieci w komunikacji między komórkami, takie techniki jak miękkie przełączenie między stacjami bazowymi redukują czas oczekiwania i liczbę przerwanych połączeń. Koordynacja miedzy siecią makro i małymi komórkami również redukują liczbę koniecznych małych komórek nawet do 70 procent.

Poza SON, Ericsson wspiera wszystkie swoje produkty małych komórek oferując projektowanie sieci, rozwój, wsparcie techniczne i optymalizację.  Oddział usług globalnych w Ericsson również zapewnia kompleksowe procedury płynnego włączania nowych małych komórek do istniejącej infrastruktury sieciowej.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3427 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum