Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson otwiera pierwsze globalne centrum ICT w Szwecji

Inne, Technologie 2014-09-15 09:42

Ericsson oficjalnie otwiera swoje pierwsze centrum globalne ICT w Linköping (Szwecja). Jest to początek realizacji zapowiedzi firmy Ericsson z września ubiegłego roku, dotyczącej budowy trzech nowych centrów globalnych ICT. Dwa z nich będą znajdowały się w Szwecji, a jeden w Quebec (Kanada).

Centra będą wspomagać codzienną pracę ponad 25 000 inżynierów ds. badań i rozwoju zatrudnionych w Ericsson, a także obsługiwać organizacje na całym świecie. Dziś Ericsson posiada laboratoria badawcze i centra danych na całym świecie. Strategia firmy polega na skonsolidowaniu większości z nich z nowymi centrami, włącznie z wyposażeniem i instalacjami.

Graham Osborne, wiceprezes ds. programu centrów globalnych ICT w Ericsson: „Otwarcie pierwszego centrum globalnego ICT pokazuje, jak Ericsson w roli czołowego dostawcy technologii informacyjnych robi kolejny krok w kierunku stworzenia społeczeństwa sieciowego, dostarczając technologię opartą na chmurze, która wyznacza nowe standardy w branży. Globalne centra ICT są naszym własnym branżowym wkładem w środowisko chmury. Przy pomocy opartej na chmurze technologii centra umożliwiają naszym zespołom interdyscyplinarnym współpracę ponad granicami. Dzięki temu możemy dostarczać klientom produkty i usługi wysokiej jakości z większą niż dotąd prędkością. Jest to dla nas prawdziwy przełom.”

Nowe centra będą zawierały pełną ofertę Ericsson i będą dostępne dla inżynierów ds. badań i rozwoju na całym świecie. Centra globalne ICT będą posiadać największą sprawność energetyczną w branży; są one zlokalizowane w obszarach z łatwym dostępem do źródeł energii odnawialnej oraz niezawodnej sieci energetycznej. Wszystkie trzy centra ICT będą zajmować łącznie powierzchnię do 120 000 m2, czyli obszar mogący pomieścić 14 boisk piłkarskich.

Centra będą posiadać innowacyjną konstrukcję wykonaną w modułowy i skalowalny sposób, zapewniającą efektywne wykorzystanie zasobów oraz przestrzeni stosownie do potrzeb biznesowych. Według oceny Ericsson połączenie architektury, konstrukcji i lokalizacji może zredukować zużycie energii nawet o 40 procent. Tak znaczące ograniczenie poziomu emisji substancji węglopochodnych przyczynia się do budowy bardziej zrównoważonej przyszłości zgodnie z wizją Ericsson.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 2976 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum