Blog BazaTelefonów.pl
 

15 mln urządzeń mobilnych zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem

Inne 2014-10-02 09:15

Ubezpieczenie urządzenia przenośnego to jedna z bardziej popularnych obecnie usług, chroniąca urządzenie w przypadku uszkodzenia lub kradzieży. W trosce o własny interes oraz bezpieczeństwo klientów, firmy ubezpieczeniowe zmieniają jednak kierunek działań, zwiększając nacisk na działania prewencyjne, wspierające ochronę posiadanego urządzenia przez samych posiadaczy.

W skrócie, chodzi o przewidywanie problemów i większą uwagę związaną z ochroną aktywności online. Co użytkownikom urządzeń przenośnych rekomendują ubezpieczyciele:

Zwiększ nacisk na ochronę danych – staliśmy się bardziej uzależnieni od smartfonów i danych w nim umieszczonych. W urządzeniach przenośnych przechowujemy dane osobowe, portfele cyfrowe i informacje firmowe. Tablety wykorzystujemy do różnych celów: towarzyskich, e-zakupów, e-bankowości, poczty elektronicznej i w celach biznesowych. Im więcej zastosowań znajdujemy dla przenośnego urządzenia, tym z większym ryzykiem możemy się zetknąć, w tym z wyciekiem poufnych danych. W przypadku kradzieży smartfona tracimy nie tylko urządzenie, ale narażamy się także możliwość oszustw finansowych i kradzieży tożsamości.

Pamiętaj także o złośliwym oprogramowaniu – jeśli Twój smartfon został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, może wysyłać Twoje dane osobowe do cyberprzestępców!

Ostatnie dane pokazują, że infekcje telefonów złośliwym oprogramowaniem wzrosły o 17% w pierwszej połowie 2014 roku, co oznacza, że ten niepokojący trend rozwija się z dwukrotnie większą szybkością niż w 2013 roku. Już 15 milionów urządzeń mobilnych zostało zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem – dla porównania na koniec 2013 roku zainfekowane było tylko 11,3 milionów urządzeń. Najbardziej wrażliwe na infekcje są urządzenia z systemem Android, najczęstszym źródłem szkodliwego oprogramowania są reklamy mobilne.− Biorąc pod uwagę popularność systemu Android na urządzeniach przenośnych, prawdopodobieństwo infekcji wzrasta. Razem z nim rosną obawy samych klientów. Można je zminimalizować powiększając pakiet ochrony ubezpieczeniowej dla urządzeń mobilnych oraz instalując na tablecie lub smartfonie sprawdzoną aplikację chroniącą bezpieczeństwo urządzenia i przechowywane na nim dane – mówi Marek Markowski, szef MARKEN Systemy Antywirusowe, reprezentującej w Polsce firmę Bitdefender.

Wybierając zabezpieczenie dla tabletu lub smartfona warto upewnić się, że producent oprogramowania to sprawdzona firma, potrafiąca reagować na szybkie zmiany i nowe zagrożenia, posiadająca dedykowanych ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem oraz oferująca wsparcie techniczne. Trzeba pamiętać, że bezpłatne narzędzia często nie są najlepszym wyborem przy wyborze aplikacji chroniącej najistotniejsze dane. Oszczędności na tym polu mogą być tylko pozorne.

Źródło: MARKEN Systemy Antywirusowe

Wojtek Konopa, wyświetlono 3436 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum