Blog BazaTelefonów.pl
 

Punkt dostępu i most Wi-Fi w niewielkiej obudowie, czyli EW-7438RPn Mini

Gadżety, Internet 2014-10-02 10:16

EDIMAX Technology - producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego - wprowadza na rynek nowy ekspander sieci bezprzewodowej EW-7438RPn Mini o 3 trybach pracy. Oprócz głównego przeznaczenia, a więc zwiększania zasięgu sieci Wi-Fi w pomieszczeniach biurowych oraz mieszkalnych i eliminowania tzw. martwych stref, urządzenie może pracować jako punkt dostępu oraz most bezprzewodowy.

Rozwiązanie współpracuje z aplikacją EdiRange na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS, dzięki której możliwe jest zarządzanie dostępem do sieci z urządzeń mobilnych. Ekspander można np. wyłączyć zdalnie w porach wieczornych, aby mieć kontrolę nad czasem, który dzieci spędzają w Internecie. Funkcja „Gość” umożliwia zaś stworzenie dodatkowej, odizolowanej od głównej sieci, przeznaczonej dla odwiedzających nas znajomych.

Urządzenie charakteryzuje się wyjątkową prostotą obsługi. Wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego i kliknąć jeden przycisk, by automatycznie nawiązać połączenie z działającym routerem z włączoną funkcją WPS. Konfiguracji można dokonać również ręcznie z poziomu komputera, dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu iQ Setup. Z jego poziomu można np. dokonać wyboru trybu, w jakim ma pracować EW-7438RPn Mini. Urządzenie posiada niewielkie wymiary (65 x 42 x 38mm), przez co nie blokuje dostępu do sąsiednich gniazd elektrycznych. Nowy produkt EDIMAX oferuje zgodność ze standardem sieci Wi-Fi 802.11b/g/n, co pozwala ekspanderowi na przesyłanie danych z prędkością do 300Mb/s. Pracę urządzenia można monitorować dzięki diodom LED, migającym z różną częstotliwością w zależności od jakości sygnału.

Główne cechy produktu:

  • Kompaktowe wymiary. Nie blokuje możliwości podłączenia innych urządzeń do sąsiedniego gniazdka;
  • Do zarządzania można wykorzystać EdiRange, aplikację na smartfony (Android oraz iOS);
  • Kontrola rodzicielska. Możliwość skonfigurowania harmonogramu włączania sieci tak, by była ona dostępna tylko w określonych porach dnia;
  • Przycisk WPS (Wi-Fi Protected Setup). Szybkie połączenie z istniejącą już siecią Wi-Fi.
  • Cena i dostępność: Ekspander sieci bezprzewodowej EDIMAX EW-7438RPn Mini jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 79 PLN.

Źródło: Edimax

Wojtek Konopa, wyświetlono 3198 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum