Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson finalizuje zakup dostawcy inteligentnych sieci komunikacyjnych

Technologie 2014-10-15 09:03

Ericsson sfinalizował zakup Ambient Corporation, wielokrotnie nagradzanego amerykańskiego dostawcy technologii inteligentnych sieci dla mediów. Innowacyjna platforma Ambient pozwala na wdrożenie i integrację wielu zastosowań i technologii inteligentnych sieci równolegle w jednej infrastrukturze komunikacyjnej. Zakup zwiększa możliwości Ericsson w zakresie wspierania mediów w maksymalizacji ich inwestycji w inteligentne sieci.

Ambient zapewnia również konserwacje produktów i oprogramowania oraz wdrażanie usług, oraz różnorodne usługi konsultingowe związane z rozwojem produktów, zarządzaniem sieciami oraz architekturą i wdrażaniem inteligentnych sieci.

Ambient zostanie zintegrowany z organizacją Global Services firmy Ericsson, która zatrudnia 64 000 specjalistów w 180 krajach posługujących się ponad 100 językami. Około 16 000 tych pracowników to specjaliści w zakresie konsultingu i integracji systemów (CSI - Consulting and Systems Integration), którzy rocznie opracowują ponad 1 500 projektów CSI w środowiskach wielu dostawców i wielu technologii.

Jako globalny lider w dziedzinie komunikacji z dużym doświadczeniem w integracji systemów wielu dostawców, Ericsson jest doskonałym partnerem dla mediów, które przekształcają swoje sieci elektryczne na inteligentne.

Magnus Mandersson, wiceprezes wykonawczy i dyrektor oddziału usług globalnych w Ericsson, oświadczył: „W firmie Ericsson coraz intensywniej wykorzystujemy swoje doświadczenie w dziedzinie komunikacji, aby dostarczać dobrze zarządzane usługi dla sieci obsługujących ponad 1 miliard abonentów na całym świecie oraz wspierać partnerów i klientów z branży komunikacyjnej. Pomagamy mediom wdrożyć nowe rodzaje zastosowań i modele biznesowe i wierzę, że Ambient może wnieść spory wkład w te wysiłki.”

Platforma komunikacyjna dla inteligentnych sieci do firmy Ambient, która obejmuje oprogramowanie i sprzęt, zapewnia mediom wydajną, bezpieczną, dwukierunkową architekturę otwartych sieci IP. Platforma obsługuje równolegle wiele technologii komunikacyjnych, w tym komórkowe, Wi-Fi, częstotliwości radiowe (RF) i komunikacje liniami zasilającymi (PLC) oraz zapewnia połączenia szeregowe i Ethernet. Platforma umożliwia integrację różnych zastosowań sieci inteligentnych, takich jak inteligentne opomiarowanie, odpowiedź na żądanie, automatyzacja dystrybucji i bezpośrednia kontrola obciążenia wspólnej infrastruktury.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3372 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum