Blog BazaTelefonów.pl
 

Międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej

Fotografia, Telefony 2014-10-17 15:09

Już 18 października w poznańskim Domu Kultury „Słońce” odbędzie się międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej pt. „Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek”. Będzie to wydarzenie bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy, w jednym miejscu udało się zebrać zdjęcia fotografów mobilnych z Polski, Czech, Niemiec, Łotwy, Włoch i USA.

Wśród nich ujęcia wykonane przez Thomasa Kakareko, Grega Schmigela, Philippe’a Gonzaleza, Emila Pakarklisa, Moritza Möllera czy Richarda Hernandeza. Nie zabraknie również twórczości fotografów z włoskiej grupy GoodFellas, dawnego, czeskiego Opojeni, czy też naszej, rodzimej grupy Mobilni.

Opis wystawy:

Miasto tętni życiem. Hałasem samochodów, strumieniem ludzi, zapachem barów szybkiej obsługi. My — mieszkańcy miast — przez większość życia przemierzamy nasze ulice i blokowiska w niesamowitym pośpiechu, pędząc do miejsc pracy, szkół, sklepów, urzędów… Wiecznie zagonieni, rzadko dostrzegamy inne przejawy życia ulicy: ulicznych grajków, zamyślonych ludzi na ławkach, zakochanych, pochłoniętych intymną rozmową ludzi, którzy nie dali się porwać przez wartki nurt spieszącego się tłumu. To dzięki nim miasto czasami zwalnia, zatrzymuje się na krótki moment i pozwala nam zaczerpnąć tchu. „Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek” to pierwsza w Polsce międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej. 100 zdjęć wykonanych tylko za pomocą telefonów komórkowych, pokazujących miejską codzienność przez pryzmat zamyślenia, zatrzymania i wyciszenia. Serdecznie zapraszamy!

Wernisaż: 18 października, godzina 19:00
Dom Kultury „Słońce”, os. Przyjaźni 120, Poznań

Źródło: Grupa Mobilni

Wojtek Konopa, wyświetlono 3374 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum