Blog BazaTelefonów.pl
 

Premiera aplikacji „Pamięć Miasta”

Aplikacje 2014-10-23 07:43

Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z PZU przygotowało nową aplikację na smartfony. „Pamięć Miasta” to zbiór ponad 300 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, zawierających krótkie opisy historyczne oraz zdjęcia. Aplikacja została ponadto wzbogacona o 30 punktów z audiodeskrypcją, przeczytaną przez Sonię Bohosiewicz. Wszystkie miejsca zaznaczone są na mapie. Niektóre punkty dodatkowo zilustrowane zostały archiwalnymi zdjęciami z Fototeki Muzeum Powstania Warszawskiego, przedstawiającymi to samo miejsce w 1944 roku.

„Pamięć Miasta” stanowi próbę ocalenia od zapomnienia pomników walczącej Warszawy i możliwość edukowania przy użyciu nowoczesnych narzędzi. - To aplikacja dedykowana wszystkim, którzy mimo codziennego zabiegania chcą poznać historię miejsc - kamiennych pomników, czy tablic – które upamiętniają Powstańców Warszawskich oraz mieszkańców stolicy. Chcemy przy użyciu nowoczesnych form edukować i zachęcać do poznawania historii miasta, w którym żyjemy – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Aplikacja została przygotowana z myślą o turystach, ale również tych, którzy przy użyciu smartfona chcieliby dowiedzieć się, gdzie toczyły się walki i w jaki sposób zostały upamiętnione.

Patronat nad aplikacją „Pamięć Miasta” objęła Grupa PZU – mecenas 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - Od lat angażujemy się w działania na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego. Również pamięć o Powstaniu Warszawskim jest dla nas niezmiernie ważna. To dlatego realizujemy z Muzeum Powstania Warszawskiego tak wiele projektów. Aplikacja idealnie łączy ważny dla nas obszar zaangażowania społecznego z edukacją i interaktywną formą, adresowaną również do młodych ludzi. Wierzę, że aplikacja będzie cieszyć się dużą popularnością - mówi Michał Witkowski, rzecznik prasowy PZU.

Aplikacja „Pamięć Miasta” powstała w technologii Adobe Integrated Runtime (AIR), działającej na takie systemy jak: Windows, Mac OS, Android czy iOS. Dzięki wykorzystaniu technologii AIR aplikacja jest szeroko dostępna i działa na większość smartfonów z systemem Android oraz iOS – 76% dostępnych na naszym rynku.

- Chcieliśmy przede wszystkim oddać klimat tamtego czasu, odtworzyć atmosferę powstańczej Warszawy, pokazać nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Tylko w taki sposób możliwe jest dotarcie do głównej grupy docelowej, jaką jest młodzież. Ma im opowiedzieć historię Powstania we wszystkich aspektach i przekazać jego sens– mówi Arek Szulczyński, creative director z agencji interaktywnej K2, która przygotowała aplikację.

Aplikacja „Pamięć Miasta” została opublikowana w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, które można znaleźć w oficjalnych kanałach dystrybucji tj. Google Play oraz AppStore. Angielska wersja dostępna jest pod nazwą „Warsaw Uprising Remembered”.

Aplikacja zawiera 324 miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego. Prosimy wszystkich użytkowników o przesyłanie na adres e-mail: aplikacjampw@1944.pl wszelkich uwag, a szczególnie miejsc pamięci, które nie zostały ujęte w aplikacji „Pamięć Miasta”. Informacja powinna zawierać zdjęcie wraz z dokładnym adresem, gdzie znajduje się dane miejsce.

Źródło: PZU

Wojtek Konopa, wyświetlono 3489 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum