Blog BazaTelefonów.pl
 

Sony wprowadza nowe przenośne ładowarki USB

Gadżety 2014-10-27 10:43

Firma Sony zmodernizowała swoją ofertę przenośnych ładowarek USB. W ofercie pojawiły się trzy nowe modele o zróżnicowanej pojemności akumulatorów, dzięki czemu nabywcy mogą dostosować poziom zapasu energii do indywidualnych potrzeb. Model CP-V5 to idealna ładowarka podróżna. Jej wewnętrzny akumulator ma 5000 mAh pojemności i wystarcza na dwa pełne cykle ładowania typowych urządzeń przenośnych.

Dla szczególnie wymagających użytkowników wielu urządzeń przygotowano model CP-V10 o pojemności aż 10 000 mAh. W sprzedaży znajdzie się także mała ładowarka CP-V3A o pojemności 3000 mAh — wystarczająca na jedno ładowanie smartfona.

Wszystkie trzy modele są naładowane fabrycznie. Pozwala to na ich użycie bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Dla skrócenia czasu ładowania akumulatory wytwarzają prąd wyjściowy o natężeniu 1,5 A. Zastosowanie technologii hybrydowo-żelowej Sony przeciwdziała stopniowemu zmniejszaniu się pojemności akumulatora: nawet po 1000 cykli ładowania spadek pojemności wynosi niespełna 10%.

CP-V5 — idealna ładowarka podróżna
Mimo zastosowania akumulatora o pojemności 500 mAh ładowarka CP-V5 waży tylko 145 g, a zgromadzony w niej zapas energii wystarcza na dwukrotne ładowanie smartfona. Urządzenie jest wyposażone w diodowy wskaźnik, który sygnalizuje bliskie wyczerpanie się akumulatora. Daje to użytkownikowi czas na znalezienie źródła zasilania i odnowienie zapasu energii. Ładowarka CP-V5 pojawi się w wersji czarnej, białej, niebieskiej i zielonej. Jej obudowa będzie chroniona przed powstaniem rys przez specjalną powłokę, dzięki której urządzenie zachowa atrakcyjne wykończenie na wysoki połysk nawet w warunkach intensywnego użytkowania na co dzień.

CP-V10 — niebagatelny zapas energii dla wielu urządzeń mobilnych
Ładowarka Sony CP-V10 sprosta oczekiwaniom nawet przy dużym zapotrzebowaniu na energię. Urządzenie ma wymiary 72,0 x 127,0 x 17,5 mm, waży 245 g, a w jego wnętrzu kryje się akumulator o pojemności 10 000 mAh. Umożliwia on czterokrotne naładowanie smartfona, ale może także posłużyć za źródło zasilania innych urządzeń, takich jak tablet lub aparat cyfrowy Sony RX100M3. Czarna ładowarka CP-V10 będzie zaopatrzona w powłokę chroniącą przed powstawaniem rys — taką samą jak w modelu CP-V5. Powłoka ta przyczynia się do poprawy wyglądu urządzenia i zapobiega uszkodzeniom w codziennym użytkowaniu. W rezultacie ładowarka idealnie nadaje się do zabrania w podróż lub na długą sesję wyjazdową.

Wbudowany wyłącznik zmniejsza ryzyko przypadkowego wyładowania akumulatora, którego stan można sprawdzić dzięki czterem wskaźnikom diodowym.

CP-V3A — niezbędna dla posiadacza smartfona
Najmniejsza z nowych ładowarek — zmodernizowana CP-V3A — jest wyposażona w akumulator litowy o pojemności 3000 mAh. Jej wymiary wynoszą tylko 38,8 × 99 × 19 mm. Pozwala to zawsze mieć urządzenie przy sobie — i w razie potrzeby jeden raz naładować smartfon. Ładowarka CP-V3A będzie oferowana w kolorze białym, niebieskim i fioletowym. Każdy może zatem wybrać wersję na miarę własnego stylu. Wszystkie ładowarki przenośne można już rezerwować na stronie www.sony.pl. Sprzedaż modeli CP-V3A i CP-V5 w Europie rozpocznie się w październiku 2014 r.; model CP-V10 będzie dostępny od listopada 2014 r.

Źródło: Sony

Wojtek Konopa, wyświetlono 3646 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • BASTUS (37.47.199.xxx) @ 2016-07-15 00:29:

    Czy te przenośne ładowarki do telefonów posiadają również wyjście 2,1 A?

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum