Blog BazaTelefonów.pl
 

Panasonic Toughpad FZ-B2 - super wytrzymały tablet dla biznesu

Gadżety 2014-10-30 08:25

Podczas targów ICT w Holandii Panasonic zaprezentował nowy superwytrzymały tablet Toughpad FZ-B2. Urządzenie, działające w oparciu o system operacyjny Android, jest najbardziej wydajnym i zarazem elastycznym tabletem biznesowym na rynku. Toughpad FZ-B2 uzupełnia ofertę 7-calowych tabletów linii Toughpad, do której należą FZ-M1 i FZ-M1 Value z systemem Windows 8.1.

Pozbawiony wentylatora Toughpad FZ-B2 jest wiodącym pod względem mocy obliczeniowej i pamięci urządzeniem na rynku 7-calowych tabletów działających w oparciu o system operacyjny Adroid. Został wyposażony w najnowszy czterordzeniowy procesor Intel Celeron N2930 o taktowaniu 1.83 GHz (z opcją boost do 2.16 GHz) oraz system AdroidTM 4.4. Tablet dysponuje 2 GB pamięci RAM i dyskiem twardym o pojemności 32 GB. Jego bateria, dzięki wbudowanej technologii oszczędzania mocy, w postaci m.in. czujnika natężenia światła, pozwala działać urządzeniu nawet przez 7 godzin*, a czas jej ładowania wynosi zaledwie 2,5 godziny. Dodatkowo użytkownicy, którzy chcą wydłużyć pracę Toughpada mogą skorzystać z funkcji wymiany baterii bez konieczności wyłączania urządzenia.

- Toughpad FZ-B2 to najbardziej wydajny i elastyczny tablet oparty na Adroidzie na rynku. Wraz z dotychczasowymi 7-calowymi urządzeniami linii Toughpad, działającymi w systemie operacyjnym Windows, tworzy kompletną ofertę wzmocnionych tabletów, które mogą być dostosowane do wymagań mobilnych użytkowników zarówno biznesowych, jak i z sektorów przemysłowych– mówi Jan Kaempfer, General Manager Panasonic Marketing w Computer Product Solutions.

Dzięki najnowszej technologii LCD, ekran Toughpada FZ-B2 zapewnia wysoką jakość wyświetlanego obrazu zarówno podczas pracy w budynku, jak i w terenie. Oferuje szeroki kąt widzenia, jasność na poziomie 500cd/m², rozdzielczość WXGA (1280x800) oraz wysoki współczynnik kontrastu. Dzięki wykorzystaniu w konstrukcji wzmocnionego szkła oraz powłoki antyrefleksyjnej, ekran pozwala na pracę w każdych warunkach oświetleniowych, a także na obsługę do 5 aktywnych punktów jednocześnie.

Z myślą o prowadzeniu wideokonferencji lub sporządzaniu dokumentacji fotograficznej, Toughpad FZ-B2 wyposażono w kamerę przednią o rozdzielczości 2 Mpx z mikrofonem oraz kamerę tylną 5 Mpx. Z kolei bezprzewodową łączność zapewnia najnowsza technologia WLAN 802.11ac umożliwiająca szybki transfer danych oraz Bluetooth v4.0. Dodatkowo nowy tablet posiada szerokie możliwości konfiguracyjne, pozwalające zmodyfikować go na potrzeby specjalistycznych aplikacji. Opcje te uwzględniają czytnik kodów kreskowych 2D, czytnik kart Smartcard, moduł WWAN Gobi 5000, złącze anteny samochodowej oraz możliwość wymiany baterii. Oprócz tego standardowe wyposażenie urządzenia obejmuje pełnowymiarowy port USB 3.0, czytnik kart microSD, a także port słuchawkowy, zasilania oraz microSIM.

Tablet o grubości 18 mm waży zaledwie 540 g. Jednocześnie jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości do 150 cm** i może pracować w temperaturach od -10 do 50 stopni Celsjusza. Jest także zgodny ze standardem IP65**, co oznacza całkowitą odporność przed wnikaniem pyłu oraz przed zalaniem strumieniem wody z dowolnego kierunku.

Toughpad FZ-B2 oraz poprzednie 7-calowe modele FZ-M1 i FZ-M1 Value z systemem Windows 8.1. korzystają z tej samej platformy, co oznacza możliwość wykorzystania tych samych akcesoriów peryferyjnych, takich jak stacje dokujące, paski do noszenia tabletów, a także zasilacze i dodatkowe akumulatory.

Panasonic Toughpad FZ-B2 będzie dostępny u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic od grudnia bieżącego roku w sugerowanej cenie od 4100 zł netto.

* Długość pracy na baterii zależy od warunków użytkowania tabletu oraz podłączonych do niego urządzeń. Pomiaru dokonano przy jasności ekranu LCD 150 cd/m², podczas przeglądania stron internetowych za pośrednictwem sieci WLAN co 20 sekund.
** Testowano w fabryce Panasonic

Źródło: Panasonic

Wojtek Konopa, wyświetlono 3266 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum