Blog BazaTelefonów.pl
 

Pasjonaci porozmawiają o chmurze bez tajemnic podczas konferencji Cloudyna 2014

Inne, Technologie 2014-11-04 09:27

Około 150 administratorów, architektów, programistów, testerów, kierowników projektów oraz innych zainteresowanych możliwościami, jakie oferuje Cloud Computing, spotka się 6 listopada w Katowicach. Cloudyna 2014 to jedna z największych, specjalistycznych konferencji poświęconych chmurze, podczas której polscy i zagraniczni prelegenci będą mogli wymienić swoje doświadczenia.

– Technologie związane z Cloud Computingiem rozwijają się w błyskawicznym tempie. Jeszcze niedawno wymienialiśmy chmurę jako trend w naszym dorocznym zestawieniu nowości w branży IT, wpływających na bezpieczeństwo danych. Obecnie – chmura zdecydowanie nie jest już nowinką, ale codziennym środowiskiem pracy wielu użytkowników. Spotkania specjalistów, takie jak Cloudyna, są niezbędne dla dalszego rozwoju narzędzi dedykowanych tej infrastrukturze. Porozmawiamy m.in. o złożoności chmury oraz wymienimy doświadczenia zdobyte podczas projektowania i testowania rozwiązań opartych o Cloud Computing– mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału Kroll Ontrack.

Konferencja Cloudyna 2014 organizowana jest przez specjalistów z Kroll Ontrack oraz Amazon Web Services User Group, grupę użytkowników i sympatyków chmury obliczeniowej Amazona. Całodniowe, bezpłatne spotkanie będzie składało się z serii wystąpień oraz paneli dyskusyjnych. Wśród prelegentów są przedstawiciele m.in. Kroll Ontrack, Future Processing, BT Skyrise, ABB ISDC, enteye, hybris czy mybaze. Porozmawiają oni o wydajności wybranych rozwiązań wirtualnych, ich bezpieczeństwie, możliwości powiązania z aplikacjami mobilnymi czy korzyściach wynikających z podejścia „chmurowego”.

Miejsce organizacji konferencji nie jest przypadkowe. Województwo śląskie coraz częściej określane bywa mianem „polskiej doliny krzemowej”. Bliskość dobrych uczelni, które kształcą informatyków oraz wysokiej klasy specjaliści sprawiają, że Śląsk przyciąga ważnych inwestorów z sektora IT. W Katowicach swoje oddziały mają już m.in. IBM, Capgemini, Kamsoft, Steria czy Mentor Graphics. W mieście odbywa się także coraz więcej wydarzeń skierowanych do specjalistów IT.

Więcej informacji na temat konferencji Cloudyna 2014 można znaleźć na stronie: www.cloudyna.org

Źródło: Kroll Ontrack

Wojtek Konopa, wyświetlono 3292 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum