Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowa, płynna i funkcjonalna wersja NaviExpert 9.0 na 9. urodziny aplikacji

Aplikacje, GPS 2014-11-07 11:07

Z okazji 9. urodzin popularnej nawigacji na smartfony i tablety z funkcją omijania korków i ostrzeżeniami CB jej producent przygotował nową wersję na telefony z Androidem. NaviExpert 9.0 przynosi nowy wygląd, płynne przesuwanie mapy, funkcję płacenia za parkowanie z poziomu aplikacji oraz wiadomości informujące o czasie dojazdu na miejsce.

Od udostępnienia pierwszej wersji NaviExpert mija w listopadzie 9 lat. Wersja 1.0 była dostępna na telefony z małymi ekranami i klawiszami, działała z podłączonym odbiornikiem GPS i umożliwiała użytkownikom przede wszystkim wytyczać trasę i przeglądać mapę. Kolejne wersje przyniosły nowe funkcje, m.in. różne typy tras (w tym omijające korki), ostrzeżenia CB, asystenta pasa ruchu, wyszukiwanie punktów na trasie czy optymalizację tras wielopunktowych.

Dostępna w Google Play wersja NaviExpert 9.0 na telefony z Androidem to przede wszystkim płynne przesuwanie mapy, interfejs podążający śladem najnowszych trendów w projektowaniu aplikacji dla systemu Android, stabilność w nowoczesnym wydaniu.

Zmiany graficzne oraz przejście na technologię OpenGL to nie jedyne nowości, jakie pojawiły się w NaviExpert 9.0. W najnowszej wersji nawigacji na telefony z Androidem dostępne są informacje o strefach płatnego parkowania i możliwość płacenia za parkingi z poziomu aplikacji. Dzięki współpracy ze SkyCash, funkcja jest dostępna w 30 miastach całej Polski i pozwala użytkownikom zapomnieć o konieczności odliczania drobnych, szukania parkomatów czy wracania do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy oraz przedłużyć parkowanie. Kiedy znajdujemy się w strefie płatnego parkowania w jednym z tych miast, po zakończeniu nawigacji na ekranie aplikacji pojawia się dodatkowa ikona z symbolem parkingu. Po kliknięciu w nią mamy możliwość zapłacenia za parking bez wychodzenia z samochodu. Płatność odbywa się poprzez aplikację SkyCash.

Kolejna z funkcji, która pojawia się w najnowszej wersji przyda się nie tylko użytkownikom aplikacji, ale także… ich bliskim. Od dziś na pytanie „Kochanie, o której będziesz?” użytkownicy mają gotową, precyzyjną i bardzo wiarygodną odpowiedź. Nowa wersja niesie bowiem ze sobą funkcję wysyłania przez SMS szacowanego przez nawigację w oparciu o informacje o korkach na trasie i jej przebiegu czasu dotarcia na miejsce.

- W ciągu 9 lat diametralnie zmieniły się możliwości telefonów komórkowych, rynek, wymagania użytkowników, możliwości bibliotek dla aplikacji mobilnych i trendy graficzne. Cieszymy się, że z okazji 9. urodzin NaviExpert możemy w ręce naszych użytkowników oddać najlepszą w historii wersję naszej aplikacji– mówi Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert. I dodaje: – Dynamiczny rozwój naszej aplikacji nie byłby możliwy, gdyby nie wymagająca, stale rosnąca społeczność użytkowników i nasza ambicja, by dostarczać jak najlepsze rozwiązania na rynku.

Źródło: NaviExpert

Wojtek Konopa, wyświetlono 4033 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum