Blog BazaTelefonów.pl
 

LG i JIMEK - gdy sztuka spotyka się z technologią

Ciekawostki, Inne 2014-11-14 08:07

Pierwszy, oficjalny teledysk Radzimira Dębskiego z otwarcia Filharmonii  Szczecińskiej oraz premiera pierwszego w Polsce koncertu nakręconego smartfonami LG G3.

Z okazji uroczystego otwarcia Filharmonii w Szczecinie – jednego z najbardziej nowoczesnych dzieł współczesnej architektury, powstał wideo klip JIMKA Radzimira Dębskiego– znanego polskiego kompozytora muzyki do filmów, seriali i spektakli teatralnych. Klip prezentuje spektakularne wydarzenie - koncert, będący zapowiedzią najnowszej płyty Radzimira „The Best of”, który miał miejsce pewnej wrześniowej niedzieli w gmachu Filharmonii Szczecińskiej.

Tego dnia drzwi budynku zostały otwarte po to, by każdy mógł zobaczyć ten nietypowy występ, którego sceną stało się foyer Filharmonii. Nie było biletów, marynarek, krzeseł i zobowiązań. Do Filharmonii mogli przyjść prosto z ulicy wszyscy ci, którym nie udało się wybrać na inauguracyjne koncerty, ale także ci, którzy nigdy wcześniej nawet nie pomyśleli o tym, aby do niej wejść. To wydarzenie, podczas którego każdy miał szansę usłyszeć na żywo koncert prawdziwej orkiestry pod batutą znanego wirtuoza,zostało zorganizowane dzięki wsparciu głównego partnera technologicznego - marki LG.

Pierwszy w Polsce koncert nakręcony smartfonem LG G3 w 4 perspektywach

W nowo otwartym wnętrzu  Filharmonii Szczecińskiej zebrało się wówczas ponad półtora tysiąca osób po to, by stać się świadkami spotkania sztuki i nowych technologii. Jednocześnie z tej okazji marka LG postanowiła uchwycić i zarejestrować te wyjątkowe chwile flagowymi smartfonami LG G3.

Czterech uczestników koncertu otrzymało smartfony  LG G3, za pomocą których nagrywali wydarzenie z zupełnie różnych perspektyw. Dzięki temu,powstał pierwszy w Polsce video klip nakręcony telefonami LG G3 przez samych widzów – fanów muzyki klasycznej i nowych technologii.

Premierowe video można już obejrzeć na YouTube z możliwością dynamicznej zmiany kamer, tak by móc doświadczyć wydarzenia z różnych perspektyw.

Test w wyjątkowych warunkach
Dla uczestników, którzy nagrywali koncert JIMKA przy pomocy LG G3,była to doskonała okazja do wykorzystania smartfona w wyjątkowej roli. Do dyspozycji mieli 5,5-calowy wyświetlacz Quad HD oraz aparat z matrycą 13 MP, optyczną stabilizację obrazu OIS+ i rewolucyjny laserowy autofokus, dzięki czemu udokumentowanie wydarzenia nie było trudnym zadaniem. Tym bardziej, że obsługa i interfejs flagowca jest zgodny z ideą marki – „Inteligenty po prostu” –przyjemny i łatwy w obsłudze.

„Dzięki temu, że spotkaliśmy niesamowitych ludzi w LG, którzy  w nas uwierzyli i udało się ich zarazić naszym entuzjazmem i energią możemy teraz tym wszystkim dzielić się z innymi” – powiedział Radzimir Dębski. „Bez wsparcia i pomocy - nie byłoby to możliwe. Gdyby hasło #zajrzyjdofilharmoniiudało się posłać dalej w Polskę, w świat - byłoby to najlepsze na świecie!” – dodał.

Nagranie dostępne dla każdego
Pierwszy, oficjalny klip JIMKA oraz nagranie z koncertu zarejestrowane czterema smartfonami LG G3 są już dostępne na YouTube.com.

JIMEK „Prologue”:

Koncert nakręcony LG G3 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Źródło: LG

Wojtek Konopa, wyświetlono 3194 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum