Blog BazaTelefonów.pl
 

Ładowanie telefonów we wrocławskim MPK

Ciekawostki 2014-11-17 08:34

Bateria w Twoim telefonie za chwile się rozładuje, a myśl o tym, że możesz zostać bez kontaktu ze światem powoduje, że wpadasz w panikę?  Nic prostszego, wsiądź do wrocławskiego MPK i podłącz telefon do ładowarki zainstalowanej w solarisach.

Musisz tylko pamiętać, by przed wyjściem z domu do plecaka czy torebki wrzucić kabel z końcówką do gniazda USB. Na ulice naszego miasta wyjechało właśnie pierwsze 10 autobusów, w których zainstalowano gniazda USB, dzięki którym można szybko doładować baterię. To dodatkowe wyposażenie ma zachęcać pasażerów do korzystania z usług miejskiego przewoźnika. Ładowarki firmy DRABPOL dostarcza Solaris Bus&Coach w ramach współpracy z MPK Wrocław. Do końca roku powinny pojawić się we wszystkich 57 wrocławskich solarisach.

Pojazdy wrocławskiego przewoźnika są prawdopodobnie pierwszymi w Polsce, które oferują pasażerom taką usługę w komunikacji miejskiej. W pojazdach typu solo – czyli krótkich zamontowano po jednym urządzeniu umieszczonym w okolicy oparcia dla osoby niepełnosprawnej, zaś w solarisach przegubowych – po dwa (jedno dodatkowo pod kasownikiem na wysokości trzecich drzwi ). Każda z ładowarek daje możliwość podpięcia jednocześnie dwóch kabli z wtykiem USB. Jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi, MPK nie wyklucza opcji doposażenia w ładowarki również innych autobusów. Wszystko zależy od tego, czy pasażerowie będą chętnie z nich korzystać.

Źródło: MPK Wrocław

Wojtek Konopa, wyświetlono 3396 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum