Blog BazaTelefonów.pl
 

Opera Mobile Store w telefonach Nokii

Aplikacje, Inne 2014-11-18 16:21

Na podstawie umowy pomiędzy Microsoftem a Opera Software Opera mobile Store zastąpi Nokia Store w roli domyślnego sklepu z aplikacjami dla podstawowych telefonów Nokii i smartfonów z Symbianem i Nokia X.

Opera Mobile Store

Począwszy od pierwszego kwartału 2015 r. osoby odwiedzające Nokia Store z telefonów Nokia Series 40, Series 60, z Symbianem, Asha i Nokia X zostaną automatycznie przekierowani do Opera Mobile Store, gdzie będą mogli uzyskać dostęp do dziesiątków tysięcy aplikacji.

Przejście do Opera Mobile Store umożliwi milionom właścicieli klasycznych telefonów Nokii zachowanie dostępu do zaufanego źródła aplikacji, gier i innych treści. Proces przechodzenia klientów z Nokia Store ma zakończyć się w pierwszej połowie 2015, kiedy Nokia Store zostanie zamknięty.

- Kontynuujemy sprzedaż i wsparcie klasycznych urządzeń Nokii, które ciągle są popularne w wielu miejscach świata – powiedział Rich Bernardo, Vice President, Phones, Microsoft. – Miło nam współpracować z Opera Software i ciągle dostarczać klientom i deweloperom sprawdzoną jakość korzystania ze sklepu z aplikacjami.

- Kiedy obecni użytkownicy Nokia Store przeniosą się do Opera Mobile Store, dalej będą otrzymywać świeże i ciekawe aplikacje na telefony Nokii – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Opera Mobile Store staje się coraz ważniejszym graczem na rynku sklepów z aplikacjami i będzie dla użytkowników telefonów Nokii świetnym źródłem aplikacji w przyszłym roku.

Kiedy zakończy się przejście użytkowników z Nokia Store do Opera Mobile Store, Opera powinna stać się trzecim największym sklepem z aplikacjami pod względem pobrań na świecie.

Dzięki blisko 300 tys. aplikacji i gier dostępnych dzisiaj w Opera Mobile Store i milionom pobrań każdego dnia sklep zapewnia deweloperom szeroką dystrybucję ich aplikacji.

Opera mobile Store wspiera ponad 7,5 tys. różnych urządzeń, od podstawowych telefonów po najbardziej zaawansowane smartfony. To sprawdzona platforma, z której korzysta ponad 40 tys. deweloperów na świecie.

Deweloperzy chcący udostępnić aplikacje w Opera Mobile Store, mogą to zrobić na stronie apps.opera.com.

Ogłoszenie tej współpracy następuje po sierpniowym upublicznieniu informacji o Operze jako domyślnej przeglądarce na telefonach Nokii, w tym Series 30+, Series 40, Asha i Nokia X.

Źródło: Opera Software

Wojtek Konopa, wyświetlono 3172 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum