Blog BazaTelefonów.pl
 

Microsoft wyposażył pracowników LOTOS Paliwa w 580 smartfonów Lumia

Inne, Telefony 2014-12-15 12:15

Microsoft Devices Group wyposażyło pracowników spółki LOTOS Paliwa w smartfony Lumia oraz urządzenia z klawiaturą alfanumeryczną. Decyzja o wyborze tych urządzeń wiązała się z dwoma potrzebami: integracją komunikacji mobilnej na jednej platformie systemowej oraz udostępnieniem danych z aplikacji biznesowych działających już u klienta. W sumie zakupiono ponad 580 urządzeń w tym m.in. Lumia 625, 720 i Lumia 925. Obecnie portfolio jest uzupełniane urządzeniami Lumia 630, Lumia 730 i Lumia 930.

Spółka LOTOS Paliwa jest jednym z kilkunastu podmiotów w ramach Grupy Kapitałowej Grupy LOTOS S.A. Główna działalność spółki LOTOS Paliwa, która zatrudnia ok. 300 osób, obejmuje zarządzanie i rozwój sieci stacji paliw, a także sprzedaż detaliczną i hurtową benzyn motorowych i oleju napędowego.

Kilkuset pracowników spółki LOTOS Paliwa potrzebuje sprawnego narzędzia komunikacji – nie tylko głosowej, ale także dostępu do poczty elektronicznej czy przechowywanych centralnie informacji biznesowych. Infrastruktura informatyczna spółki oparta jest na Microsoft Server, a jednym z głównych narzędzi pracy jest platforma aplikacji webowych Microsoft SharePoint oraz narzędzie komunikacyjne Microsoft Lync.

Przedstawiciele spółki LOTOS Paliwa zdecydowali, że środowisko pracy na smartfonach pracowników powinno jak najbardziej odpowiadać temu, do którego mają dostęp na komputerach. Postawiono na rozwiązania mobilne Windows Phone.

„Wybrano rozwiązanie oparte o Windows Phone, ponieważ spółka LOTOS Paliwa ma duże doświadczenie w wykorzystywaniu technologii firmy Microsoft” – mówi Dariusz Jabłoński, szef Biura Informatyki, LOTOS Paliwa. – „Przy podejmowaniu decyzji brano pod uwagę koszty (TCO) związane z rozwojem i utrzymaniem platformy a także korzystny stosunek ceny do jakości smartfonów Lumia”.

Pod koniec 2013 r. w spółce LOTOS Paliwa rozpoczęto proces wymiany telefonów. Po trzech kwartałach pracownicy spółki korzystają już z ponad 580 urządzeń – przeważnie smartfonów, ale także modeli z klawiaturą alfanumeryczną, które są wykorzystywane na stacjach paliw. Obecnie w ramach spółki LOTOS Paliwa ok. 70 proc. telefonów zostało dostarczonych przez Microsoft Devices.

LOTOS Paliwa wskazuje na liczne korzyści związane z przejściem na rozwiązania Lumia. Jest to m.in.:

  • wzrost komfortu pracy dzięki gwarancji dostępu do zawsze aktualnych danych biznesowych;
  • bezpieczeństwo danych;
  • obniżenie kosztów związanych ze zwiększeniem efektywności pracy;
  • ułatwienie zarządzania spójnym środowiskiem aplikacyjnym.

Źródło: Microsoft

Wojtek Konopa, wyświetlono 3239 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum