Blog BazaTelefonów.pl
 

Blisko dwa miliony Polaków kupią prezenty przez telefon

Aplikacje 2014-12-16 07:17

W Polsce co drugi użytkownik Internetu robi zakupy online (CBOS 2014). Główny powód, dla którego Polacy coraz chętniej kupują online, to duży wybór produktów, atrakcyjne ceny, opcja wysyłki, która coraz częściej bywa darmowa oraz możliwość zwrotu towaru.

Funkcja zakupów online umożliwiła kupowanie o każdej porze dnia, natomiast popularyzujące się coraz bardziej zakupy przez urządzenia mobilne również w każdym miejscu, w którym uda nam się połączyć z Internetem. Coraz więcej znanych i lubianych sklepów dostępnych online przenosi swoje usługi także na ekrany naszych smartfonów, dając klientom możliwość swobodnego i bezpiecznego kupowania. Szczególnie przed Świętami opcja zakupów przez aplikacje zainstalowane na smartfonie lub tablecie, może pomóc nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także stres związany z tłumami poszukiwaczy prezentów w centrach handlowych, jak i przed zakorkowanymi ulicami. Popularny coraz bardziej nad Wisłą „smart shopping” to jednak nie tylko pojęcie określające rozsądne kupowanie, to także zakupy oparte na jakości i przemyślanej strategii.

Warto przyjrzeć się danym dotyczącym kupowania przez urządzenia mobilne, zebranym w ostatnim raporcie Adobe Digital „Holiday Shopping Prediction 2014”. Polska nie zajęła najwyższej pozycji, jeżeli chodzi o zakupy mobilne, ale znalazła się w gronie krajów, w których obywatele coraz częściej sięgąją po swój telefon aby zrobić zakupy. Według raportu Adobe okres świąteczny to w naszym kraju blisko 10% wzrost sprzedaży online, co plasuje nas w połowie drogi, między stateczną Belgią (niecałe 5%) i rozpędzoną gospodarką Chin i Rosji, gdzie wzrost sprzedaży online wynosi między 20-30%.

Zakupy na smartfonach nadal ustępują miejsca kupowaniu na tabletach, niemniej rok rocznie przybywa wielbicieli smart(fon) shoppingu. W przedświątecznym okresie, w Polsce spodziewany jest blisko 5% wzrost zakupów wykonanych na tablecie oraz 2% wzrost zakupów na smartfonach. Oznacza to, iż blisko 2 miliony naszych rodaków kupią prezenty przez urządzenia mobilne.

To, co z całą pewnością podnosi atrakcyjność kupowania przez urządzenia mobilne, to coraz nowsze metody płatności. Nie da się również ukryć, iż największe i najpopularniejsze sklepy przeniosły swoje usługi na ekrany naszych urządzeń mobilnych, a wraz z nimi atrakcyjne oferty, programy lojalnościowe, zniżki czy rabaty na pierwsze zakupy. Oferta sklepów skierowana do klientów korzystających z urządzeń mobilnych wydaje się więc być atrakcyjniejsza niż w sklepach stacjonarnych. W 2014 roku rynek usług mobilnych wzrósł w Polce niemal dwukrotnie.

Aby zakupy mobilne przyniosły nam oczekiwane profity warto zapoznać się z kilkoma zasadami. Oto kilka porad przygotowanych przez platformę zakupową ShopAlike.pl, jak z sukcesem kupować przez urządzenia mobilne:
 

 • Korzystaj z BEZPŁATNYCH APLIKACJI, które możesz pobrać w App Store, Google Play lub Windows Phone. Aplikacje mobilne, w szczególności te darmowe i sygnowane przez sprawdzone sklepy, które znamy z pulpitu naszego komputera, dają nam GWARANCJĘ CAŁKOWICIE BEZPIECZNYCH zakupów. Najczęscij pozbawione są dodatkowej treści reklamowej, dzięki czemu są szybkie i przejrzyste.
   
 • Zapisuj wybrane produkty w ULUBIONYCH, dzięki temu będziesz mógł wrócić do swojej listy zakupów i przed decyzją o zakupie jeszcze raz przyjrzeć się wybranym produktom. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla niezdecydowanych klientów, którzy potrzebują więcej czasu lub argumentów, aby dokonać zakupu.
   
 • Zaufaj PORÓWNYWARKOM CENOWYM tj. ShopAlike, Ceneo lub Nokaut. Dzięki nim szybko i sprawnie znajdziesz interesujące Cię produkty i wybierzesz najlepszą ofertę pod względem ceny i warunków dostawy. Dzięki nim nie musisz serfować po kilku stronach jednocześnie i zastanawiać sie, który produkt wybrać.
   
 • Aplikacje mobilne posiadają zazwyczaj dosyć rozbudowane FILTRY, dzięki którym możemy dokładnie określić, jaki produkt nas interesuje nie tylko pod względem ceny, ale również koloru, rozmiaru, materiału, a nawet i formy preferowanej przesyłki. Niektóre aplikacje intuicyjnie sugerują także podobne produkty do wyszukiwanych przez nas, przez co oferta znacznie się powiększa.
   
 • Korzystaj z oferowanych PROMOCJI i KODÓW RABATOWYCH! Bardzo często sklepy online kuszą darmową przesyłką, zniżką na pierwsze zakupy lub dodatkowymi benefitami, które uzyskasz robiąc zakupy własnie w danym sklepie. Korzystaj z tych przywilejów, dzięki temu zakupy będą jeszcze bardziej udane.

Źródło: Shopalike.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3530 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum