Blog BazaTelefonów.pl
 

NaviExpert 9.1 z prezentacją tras alternatywnych

Aplikacje, GPS 2014-12-23 10:45

Wraz z najnowszą aktualizacją popularnej nawigacji na telefony i tablety - NaviExpert 9.1, w androidowej wersji aplikacji pojawiła się długo wyczekiwana funkcja wizualizacji przebiegu tras alternatywnych na mapie.

Wizualizacja wraz z tekstowym opisem przebiegu tras alternatywnych m.in. ich długością, liczbą kilometrów, a także szacowanym zużyciem paliwa pojawia się podczas wytyczania trasy. Wówczas aplikacja porównuje i wyświetla trzy typy tras. Domyślnie są to trasy omijające korki: rekomendowana, najszybsza oraz ekonomiczna. Jeśli przy planowaniu trasy wybierzemy jako domyślną np. trasę prowadzącą drogami głównymi, aplikacja zestawi ten rodzaj trasy z trasą rekomendowaną oraz najszybszą. Należy też pamiętać, że bywa i tak, że w dane miejsce możemy dojechać tylko jedną trasą - w takim przypadku trasy alternatywne nie będą wyświetlane.

- Wprowadzając wizualizację tras alternatywnych zależało nam na tym, by dać samym użytkownikom możliwość świadomego wyboru trasy, którą będą się poruszać. Nie chcemy stać w korkach? To oczywiste, dlatego w domyślnych ustawieniach wszystkie wizualizowane trasy omijają korki – taka jest bowiem idea naszej nawigacji. Ich podgląd wraz z podsumowaniem pomaga nam szczegółowo, a zarazem w prosty sposób sprawdzić, która z nich będzie nam najbardziej odpowiadała
– tłumaczy Katarzyna Przybylska z NaviExpert. I dodaje: - Liczy się dla nas każda minuta? Wybieramy wówczas trasę najszybszą. Czas jest dla nas równie ważny co najwyższa klasa dróg, którymi będziemy się poruszać? Powinniśmy zatem zdecydować się na trasę rekomendowaną. A może nie chcemy stać w korkach, ale chcemy też jak najmniej zapłacić za paliwo? Nic prostszego – idealna dla nas będzie trasa ekonomiczna.

Wraz z funkcją wizualizowania tras alternatywnych w menu NaviExpert 9.1 pojawiły się dodatkowe ustawienia trasy (Narzędzia - Ustawienia - Ustawienia Trasy), pozwalające nam określić czy chcemy by trasy alternatywne pojawiały się przy każdej wytyczanej trasie, czy wyłącznie przy planowaniu podróży w menu Trasa. Dodatkowe ustawienia pozwalają także wyłączyć sugestię tras alternatywnych.

Nowa wersja aplikacji 9.1 poza dodaniem funkcji graficznego porównywania tras alternatywnych na mapie przynosi także poprawki działania samej aplikacji związane m.in. z szybkością rysowania mapy przy obrocie ekranu oraz zoomowaniem mapy między manewrami. Najnowsza wersja NaviExpert jest już dostępna dla wszystkich użytkowników posiadających aplikację z Google Play oraz z getne.pl.

Źródło: NaviExpert

Wojtek Konopa, wyświetlono 3442 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum