Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson i Vodafone wdrożyli pierwszy Radio Dot System na świecie

Technologie 2015-01-19 12:47

Ericsson wspólnie z Vodafone Netherlands wdrożył Radio Dot System na Uniwersytecie im. Radbouda w Nijmegen w Holandii. To pierwsze komercyjne wdrożenie tego systemu na świecie.

Radio Dot System poprawia działanie sieci wewnątrz budynków dla użytkowników mobilnego internetu. System redukuje zatory w sieci zapewniając zasięg różnych technologii dla użytkowników w budynkach o średnim i dużym rozmiarze. System wykorzystuje innowacyjne anteny Radio Dot, które pozwalają na wysokiej jakości połączenie z mobilną siecią szerokopasmową.

Malik Rao, Chief Tecnology Officer w Vodafone Netherlands, mówi: „Klienci biznesowi to istotna część naszego biznesu i zaspokajanie ich potrzeb na szybką i niezawodną łączność wewnątrz budynków jest jednym z naszych priorytetów. Ericsson Radio Dot System jest efektywnym sposobem zwiększenia zasięgu i pojemności we wnętrzach”.

Arun Bansal, wiceprezydent i szef Business Unit Radio w firmie Ericsson, mówi: „Jako strategiczny dostawca sieci dla Vodafone, Ericsson zobowiązał się blisko współpracować z Vodafone, by rozszerzyć możliwości rynku biznesowego dzięki naszemu rozwiązaniu Ericsson Radio Dot System.”

Na Mobile World Congress 2014, Vodafone uzgodnił z firmą Ericsson ścisłą współpracę  przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze komórek wewnątrz budynków. To doprowadziło do pierwszej rozmowy na żywo w październiku 2014 na tego typu systemie wykorzystywanym w Vodafone Netherlands. Ericsson Radio Dot system jest integralną częścią nowego portfolio dla biznesu firmy Vodafone.

System Ericsson Radio Dot wykorzystuje te same funkcje, które znajdują się w stacjach bazowych makro firmy Ericsson, w tym Carrier Aggregation i Combined Cell dla sieci WCDMA i LTE.

Ericsson Radio Dot obsługuje również integrację z rozwiązaniami Wi-Fi firmy Ericsson, umożliwiając funkcje, takie jak Real-Time Traffic Steering, co pozwala zapewnić najlepszą jakość obsługi w całej sieci Wi-Fi i 3GPP.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3486 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum