Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson dostarcza platformę nowej generacji IN dla firmy Polkomtel

Operatorzy, Technologie 2015-01-20 11:08

Ericsson podpisał umowę z firmą Polkomtel na wdrożenie nowej platformy Next Generation IN-Prepaid oraz na utrzymanie istniejącej platformy NGIN-Postpaid. Oba rozwiązania bazują na systemach Open Cloud SDF.

Zgodnie z zawartym kontraktem, Ericsson będzie odpowiedzialny za utrzymanie platform Open Cloud IN dla firmy Polkomtel. Nowa platfoma pozwoli na bardziej efektywne zarządzanie usługami operatora oraz zwiększy elastyczność w obszarze ofert dla klientów końcowych.

Jednym z elementów umowy jest wdrożenie przez firmę Ericsson rozwiązania Real Time Call Control, które zbiera informacje o połączeniach telefonicznych abonentów i wysyła te dane do systemu bilingowego w czasie rzeczywistym. Ericsson zintegruje to rozwiązanie z aktualnie obowiązującym systemem bilingowym.

– Cieszy nas zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Polkomtel. Obecnie naszym celem jest wdrożenie u operatora najnowocześniejszych platform do dostarczania usług i ułatwienie bezproblemowego uruchamiania nowych serwisów dla klientów końcowych. Dzięki nowej platformie firma Polkomtel będzie mogła wprowadzać nowe usługi szybciej niż konkurencja. – powiedział Mikołaj Skipietrow, Menedżer ds. klienta kluczowego w firmie Ericsson.

– Zmieniamy platformę, która została wdrożona w 2007 roku. Firma Ericsson odpowiada za odtworzenie funkcji platformy w nowym środowisku. Nowe rozwiązanie pozwoli nam proponować szerszy zakres usług klientom końcowym oraz umożliwi bardziej elastyczne wprowadzanie nowych usług
– powiedział Marek Pierścionek, Dyrektor Departamentu Wsparcia i SLA w Polkomtelu.

Platformy nowej generacji dostarczane przez firmę Ericsson charakteryzują się wysoką wydajnością, efektywnością energetyczną oraz kompatybilnością z innymi standardami obecnymi w branży telekomunikacyjnej.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3093 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum