Blog BazaTelefonów.pl
 

NINATEKA - nowa aplikacja na Netia Playerze

Aplikacje 2015-01-27 16:52

NINATEKA, tworzona przez Narodowy Instytut Audiowizualny doczekała się aplikacji na dekoderze Netia Player. Aplikacja udostępnia wszystkie zasoby serwisu www.ninateka.pl abonentom Telewizji Osobistej Netii. Dzięki pełnej integracji daje ona dostęp do unikalnych, bogatych zasobów polskiej kultury audiowizualnej.

Aplikacja na Netia Playera odzwierciedla wygląd i strukturę znaną już użytkownikom z wersji webowej - widzowie mogą zapoznać się z zasobami podzielonymi na siedem kategorii: film, teatr, muzyka, sztuka, literatura, publicystyka, media i technologie. Oprócz tego, na ekranie głównym aplikacji otrzymują oni również dostęp do materiałów powiązanych z aktualnym Tematem Tygodnia w portalu oraz specjalnej toplisty materiałów rekomendowanych przez jego redakcję.

Oprócz list proponowanych materiałów oraz dostępu do kategorii tematycznych, użytkownik może wyszukać wybrany materiał lprzy pomocy dynamicznej wyszukiwarki, pozwalającej na wybór po gatunkach lub typach materiałów (w aplikacji można skorzystać zarówno z materiałów wideo, jak i audio). Aplikacja dostępna jest dla wszystkich abonentów Grupy Netii, którzy korzystają z telewizji dostarczanej za pomocą dekodera Netia Player. Dostęp do przeważającej większości materiałów jest bezpłatny. Netia Player to urządzenie to daje dostęp do usług Telewizji Osobistej Netii, bibliotek VOD wiodących dostawców oraz własnych multimediów z dysku USB, chmurę danych i poprzez DLNA w sieci domowej.

NINATEKA jest portalem Narodowego Instytutu Audiowizualnego, udostępniającym polskie dziedzictwo audiowizualne i audialne. W tej wyjątkowej multimedialnej bibliotece muzyka zajmuje szczególne miejsce. NINATEKA to jedyny polski serwis internetowy, który udostępnia bezpłatnie unikatowe materiały dotyczące współczesnej kultury muzycznej: filmy dokumentalne, zwiastuny, rozmowy z artystami, programy edukacyjne, kolekcje polskich kompozytorów oraz koncerty światowych i krajowych gwiazd sceny muzycznej takich jak Pustki, Mitch & Mitch, Tymon & The Transistors, Mela Koteluk, Voo Voo, Fisz i Emade czy Katarzyna Nosowska.

Źródło: Netia

Wojtek Konopa, wyświetlono 3089 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum