Blog BazaTelefonów.pl
 

BenQ: pierwsze na świecie projektory z NFC

Gadżety 2015-01-28 18:50

Wchodzące na polski rynek już w lutym br. dwa najnowsze uniwersalne projektory BenQ: panoramiczny model WXGA - BenQ MW665 i XGA - BenQ MX666 zaprojektowano z myślą o wspieraniu najnowszego trendu wykorzystywania prywatnych urządzeń przenośnych (smartfonów i tabletów) w pracy zawodowej w biurze - BYOD (Bring Your Own Device).

BenQ MW665

Zaimplementowana w nich technologia zbliżeniowej komunikacji NFC (Near Field Communication) w połaczeniu z aplikacjami BenQ tapNshow i QPresenter Pro (dla iOS i Android) znakomicie upraszczają bezprzewodowe połączenie i prowadzenie prezentacji bezpośrednio ze smartfona czy tabletu.

BenQ MW665+ ma rozdzielczość WXGA (1200x800), jasność 3200 ANSI lumenów i pozwala uzyskać obraz o przekątnej 180 cm (71 cali) z odległości 2 m. BenQ MX666+ ma rozdzielczość XGA (1024x768), jasność 3500 ANSI lumenów i umożliwia uzyskanie obrazu o przekątnej 165 cm (65 cali) z odległości 2 m. Obydwa urządzenia mają także zaimplementowana łączność standardu MHL (Mobile High-Definition Link) pozwala na bezpośrednie podłączenie (kablem) do projektora urządzenia - smartfonu czy tabletu - z systemem Android i wyświetlanie z niego zdjęć, filmów czy innych treści.

Po podłączeniu projektorów do sieci LAN (poprzez gniazdo RJ45) można zdalnie monitorować i zarządzać pracą projektorów np. w całej firmie wykorzystując oprogramowanie Crestron lub PJ-Link LAN Control System.  W komplecie z projektorem użytkownik dostaje moduł Wi-Fi pozwalający na bezprzewodową komunikacje z projektorem i bezprzewodowe wyświetlanie treści. Obydwa projektory mogą wyświetlać trójwymiarowe treści zgodne ze standardem HDMI 3D (przesyłanie obrazów 3D za pomocą kabla HDMI m.in. bezpośrednio z odtwarzacza DVD czy DB. W projektorach zastosowano rozwiązanie BenQ SmartEco - polegające na analizie wyświetlanego obrazu i bieżącej optymalizacji mocy lampy tak by uzyskać jak najlepszy obraz przy jak najmniejszym poborze prądu. Pozwala to nie tylko oszczędzać energię ale i wydłuża żywotność lampy, do 6500 godzin w modelu MX666 i do nawet 10 000 godzin w modelu MW665.

Dodatkowe oszczędności energii pozwalają uzyskać tryby pracy Eco Blank Mode (szybkie wygaszanie ekranu by skupić uwagę audytorium na prowadzącym), No Source Detected Mode (projektor automatycznie przechodzi w tryb Eco Blank Mode jeśli przez trzy minuty nie wykrywa sygnału), Stanby Mode (zużycie energii poniżej 0,5 W).

Regulacja geometrii obrazu w pionie i poziomie (Keystone) oraz indywidualna korekcja położenia każdego narożnika obrazu (Corner Fit) umożliwia uzyskanie prawidłowej geometrii obrazu praktycznie w każdych warunkach. Ułatwia to zarówno instalację jak i codzienną eksploatację w różnych warunkach lokalowych.

Źródło: Benq

Wojtek Konopa, wyświetlono 3087 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum