Blog BazaTelefonów.pl
 

Zmodernizowane urządzenia Panasonic Toughbook i Toughpad

Gadżety 2015-02-03 08:47

Panasonic zaprezentował nowe wersje tabletu Toughpad FZ-G1 oraz dwóch notebooków z linii Toughbook: CF-31 i CF-19. Modele FZ-G1 i CF-31, jako jedne z pierwszych wzmocnionych urządzeń na rynku, zostały wyposażone w najnowszą piątą generację procesorów Intel Core. W porównaniu do poprzednich wersji oba urządzenia charakteryzują się większą wydajnością i dłuższym czasem pracy baterii.

Panasonic

Nowa wersja wzmocnionego tabletu Toughpad FZ-G1, który działa w oparciu o Windows 8.1 Pro Update jest pierwszym modelem z linii Toughpad wykorzystującym najnowszą architekturę Intel. Urządzenie jest napędzane przez procesor Intel® Core i5-5300U vPro (z pamięcią 3MB, o częstotliwości od 2,3 GHz do 2,9 GHz, przy użyciu technologii Intel® Turbo Boost). tablet wyposażono w kartę graficzną Intel HD 5500 z obsługą DirectX 11, zapewniającą swobodną pracę zdalną z najbardziej wymagającymi aplikacjami biurowymi.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii Intel, w nowym Toughpadzie FZ-G1 długość pracy standardowej baterii wydłużono z 10 do 13 godzin, z kolei w przypadku wykorzystania akumulatora o wysokiej pojemności z 20 do 26 godzin. Za sprawą tej ostatniej, a także funkcji wymiany baterii typu hot-swap (bez konieczności wyłączania komputera), urządzenie może funkcjonować przez całą dobę, umożliwiając na przykład pracownikom z różnych zmian nieprzerwaną pracę. Konstrukcja tabletu została zmodyfikowana zapewniając, w odróżnieniu od poprzednich generacji, możliwość implementacji zarówno czytnika SmartCard, jak i funkcjonalności Hot-Swap.

Panasonic

Model FZ-G1 o przekątnej ekranu 10,1 cala wyróżnia niewielka waga i cienka obudowa. Urządzenie jest przy tym w pełni wzmocnione, certyfikowane zgodnie z normą MIL-STD-810G, a także chronione przed wnikaniem pyłu i wody w stopniu IP65. Toughpad został zaprojektowany szczególnie z myślą o wykorzystaniu w handlu detalicznym, sektorze produkcji oraz przedsiębiorstwach posiadających bardzo dużą liczbę pracowników mobilnych. Ponadto model sprawdzi się w branży przemysłowej, transportowej i dostawczej, jak również w służbach ratunkowych czy u rzeczoznawców ubezpieczeniowych.

Kolejnym urządzeniem Panasonic, które zostało wyposażone w najnowszy procesor piątej generacji Intel jest flagowy, w pełni wzmocniony Toughbook CF-31. Dzięki temu oferuje on zwiększoną moc obliczeniową, a czas jego pracy został wydłużony z 14,5 do 18 godzin. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro Update. Istnieje także możliwość jego zamiany na Windows 7 Professional.

Model CF-31, należący do najbardziej wytrzymałych komputerów w ofercie Panasonic, jest przeznaczony do mobilnej pracy w najtrudniejszych warunkach zarówno terenowych, jak i atmosferycznych. Dzięki wyposażeniu w tryb ukrycia, ekran dotykowy oferujący obraz o jasności do 1200 cd/m2, a także możliwości szybszego przetwarzania danych i dłuższej pracy baterii urządzenie jest idealne między innymi dla sektora obronnego. Oprócz tego sprawdzi się w służbach ratowniczych, jak również wśród pracowników mobilnych innych branż zajmujących się serwisem technicznym.

Panasonic

Najnowsza wersja Toughbooka CF-31 została zoptymalizowana także pod kątem łączności mobilnej niezależnie od lokalizacji w jakiej znajduje się użytkownik. Model jest wyposażony w technologię 802.11ac WLAN, zapewniającą szybszy transfer danych. Z kolei dzięki funkcjonalności U-Blox 8 GPS użytkownicy mogą ustalić wyszukiwaną lokalizację z dokładnością do 2-4 m, poruszając się pieszo, jak i pojazdem.

Co więcej, w notebooku zwiększono przepustowość drugiej opcjonalnej sieci LAN ze 100Mbit do Gigabita, zapewniając możliwie najszybszy transfer danych po podłączeniu do kilku sieci naraz. Z tego rozwiązania skorzystać może między innymi pracownicy serwisów, którzy bardzo często potrzebują podwójnego złącza LAN, aby jednocześnie połączyć się z siecią klienta oraz firmową.

Z kolei model CF-19, który w ciągu ostatniej dekady wyznaczał standardy dla wzmocnionych notebooków i jest najchnętniej kupowanym urządzeniem z linii Tougbook został wyposażony w procesor Intel® Embedded CoreTM i5-3610ME vProTM (z pamięcią 3MB, o częstotliwości od 2,7 GHz do 3,3 GHz przy użyciu technologii Intel® Turbo Boost). Urządzenie pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro Update, z możliwością zamiany na Windows 7 Professional. Wyposażono je również w U-Blox 8 GPS.

Nowe wersje urządzeń są dostępne u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic w następujących cenach:

  • Toughpad FZ-G1 od 9 900 zł netto,
  • Toughbook CF-31 od 17 900 zł netto,
  • Toughbook CF-19 od 15 900 zł netto.


Źródło: Panasonic

Wojtek Konopa, wyświetlono 3157 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum