Blog BazaTelefonów.pl
 

Yamaha prezentuje nowe słuchawki

Gadżety 2015-02-10 14:22

Yamaha rozpoczyna sprzedaż swoich nowych słuchawek dokanałowych: EPH-W32, EPH-W22 i EPH-WS01. Dwa pierwsze modele przeznaczone są dla melomanów szukających eleganckich, a jednocześnie funkcjonalnych słuchawek. Sportowy model EPH-WS01 jest propozycją dla aktywnych użytkowników, którzy chcieliby uprzyjemnić intensywne treningi wysokiej jakości brzmieniem.

Najnowsze konstrukcje douszne wykorzystują 8-mm przetworniki, wyposażone są w moduły łączności bezprzewodowej Bluetooth i przekonują wygodą użytkowania oraz wysoką jakością wykonania.

Yamaha wprowadza na polski rynek nowe słuchawki douszne: Yamaha EPH-W32, Yamaha EPH-W22 oraz Yamaha EPH-WS01. Elementami łączącymi każdy z tych modeli są nowo opracowane 8-mm przetworniki, moduły Bluetooth, nowoczesny wygląd oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, poprawiających estetykę słuchawek i gwarantujących żywotność. Nowo opracowane przetworniki i kanał dostrajania dźwięku gwarantują wysoką jakość brzmienia Yamaha EPH-W32 i Yamaha EPH-W22 to dynamiczne słuchawki zamknięte, w których projektanci połączyli atrakcyjne, eleganckie wzornictwo z wysokiej jakości brzmieniem. W wykończonych połyskującym tworzywem obudowach inżynierowie umieścili nowo opracowane przetworniki z 8-mm membranami współpracującymi z mocnymi, neodymowymi magnesami. Model EPH-W32 dodatkowo wyposażony jest w kanał dostrajania dźwięku, który służy do kontrolowania skoków w zakresie wysokotonowym.

Zgodnie z założeniami konstruktorów przetworniki i kanały dźwiękowe w obu modelach znajdują się na jednej osi, dzięki czemu sygnał muzyczny kierowany jest z głośnika wprost do bębenka usznego. Zarówno słuchawki EPH-W32, jak i EPH-W22, zapewniają bogactwo zakresu nisko-średniotonowego oraz przejrzystość sopranów. Pierwszy z modeli uwydatnia niską średnicę i wyróżnia się szeroką stereofonią. Ponadto w modelu EPH-W32 inżynierowie Yamahy zastosowali materiały o różnej twardości - w przedniej części obudowy tworzywo ABS, w tylnej sekcji poliwęglanowy ABS. To połączenie pozwoliło wyeliminować niepożądane drgania obudowy, co jeszcze bardziej zwiększa czystość dźwięku. Słuchawki EPH-W22 podkreślają moc i emocje zakresu niskotonowego.

Bezprzewodowe strumieniowanie i łatwa obsługa dzięki modułowi Bluetooth
Yamaha EPH-W32 i Yamaha EPH-W22 są konstrukcjami wyposażonymi w moduł Bluetooth, który pozwala bezprzewodowo odtwarzać muzykę ze smartfonów lub telefonów kompatybilnych z tą technologią. Najwyższą możliwą jakość dźwięku gwarantuje kodek aptX. Moduł Bluetooth udostępnia również opcje sterowania odtwarzaniem muzyki, a dzięki funkcji „multi-pairing” umożliwia zarejestrowanie do ośmiu urządzeń zewnętrznych. Użytkownik może korzystać z równoległego wielopunktowego połączenia z dwoma urządzeniami, co ułatwia współpracę z różnymi podłączonymi źródłami dźwięku, w domu i poza nim.

Doskonałe dopasowanie, pewność mocowania za pomocą systemu obustronnego podparcia ucha
Wygodę użytkowania obu modeli zwiększają ząbkowane wkładki douszne, które umożliwiają doskonałe dopasowanie słuchawek do uszu i jednocześnie zapewniają wysoką jakość dźwięku. Wkładki wykonane są z dwóch rodzajów materiałów silikonowych - twardego i miękkiego. Z pierwszego zbudowany jest kanał, którym przepływa dźwięk. Specjalne ząbkowanie sprawia, że ten element łączy elastyczność i wytrzymałość, dzięki czemu zachowuje swój kształt nawet po umieszczeniu słuchawek w kanale dousznym. Z kolei miękki silikon posłużył do wykonania kołnierza, który bezpośrednio styka się z uszami. Ten materiał gwarantuje perfekcyjne dopasowanie i, co ważne, chroni także przed „wypływaniem” dźwięku, co mogłoby prowadzić do pogorszenia jakości brzmienia.

Słuchawki Yamaha EPH-W32 i Yamaha EPH-W22 wykorzystują także specjalny system obustronnego podparcia ucha. System umożliwia poprowadzenie przewodu ponad uchem i owinięcie go wokół małżowiny, co zwiększa pewność mocowania, lub też zastosowanie tradycyjnego rozwiązania, w którym przewód opada swobodnie ze słuchawek. Ponadto projektanci wzbogacili model EPH-W32 o prążkowaną osłonę przewodu. Karbowany materiał minimalizuje tarcie, redukując tym samym ryzyko powstawania szumu tarcia, a dodatkowo ogranicza możliwość splątania się kabla.

Sportowe słuchawki Yamaha EPH-WS01 - doskonały dźwięk podczas treningu
Odmienny charakter, w porównaniu z modelami EPH-W32 i EPH-W22, mają słuchawki Yamaha EPH-WS01. To konstrukcja, której projektanci nadali sportowy styl, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności takiej samej jak w przypadku EPH-W22. Wyróżnikiem sportowych słuchawek są wkładki douszne, które pomagają utrzymać słuchawki na miejscu nawet podczas biegu lub w trakcie intensywnego treningu. W przypadku sportowego modelu projektanci zrezygnowali z ząbkowanych wkładek dousznych i dostroili słuchawki tak, aby czysty i przejrzysty dźwięk pozwalał zachowywać kontakt ze środowiskiem zewnętrznym.

Pewność mocowania modelu EPH-WS01 zwiększa specjalny klips, za pomocą którego przewód słuchawek można przymocować do górnej części małżowiny usznej. Dodatkowo słuchawki pokryte są specjalną warstwą, do której nie przywiera płyn. Dzięki temu pot i woda nie przedostają się do wnętrza, co nie tylko zwiększa komfort użytkowania modelu Yamaha EPH-WS01, lecz także chroni słuchawki przed zniszczeniem. Ponadto w przypadku sportowej konstrukcji uwagę przykuwają żywe kolory, które dopasowane są do sportowego stylu - wyraziste barwy idealnie dopasowują się wizualnie do sportowych ubrań. Najnowsze słuchawki douszne są już w sprzedaży. Model Yamaha EPH-W32 dostępny jest w kolorach czarnym, złotym i niebieskim, a poglądowa cena detaliczna słuchawek wynosi 449 zł. Nabywcy modelu EPH-W22 mają do wyboru także jeden z trzech kolorów: biały, czarny oraz różowy. Niezależnie od wersji kolorystycznej słuchawki kosztują 349 zł. Sportowe EPH-WS01 dostępne są w kolorze niebieskim lub beżowym. Ten model został wyceniony na 399 zł.

Źródło: Yamaha

Wojtek Konopa, wyświetlono 3222 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum