Blog BazaTelefonów.pl
 

Białostocka Karta Miejska w smartfonach z systemem NFC

Aplikacje, Inne 2015-02-17 17:19

Od 10.02.2015 r. w Białymstoku jako pierwszym mieście w Polsce rozpoczynają się pilotażowe testy Mobilnej Białostockiej Karty Miejskiej.

Białostocka Karta Miejska

Wspólne przedsięwzięcie Białostockiej Komunikacji Miejskiej, NFC4Mobile i operatora telefonii komórkowej T-Mobile oferującego usługę MyWallet umożliwia zakodowanie w telefonie imiennej Białostockiej Karty Miejskiej.

Łatwo i wygodnie można bilety i obsługiwać doładowania elektronicznej portmonetki przez Internet lub tradycyjnie w punkcie sprzedaży, bezpośrednio na telefonie sprawdzić ważność biletów i status swojego konta. W autobusie można kupić każdy bilet dostępny w elektronicznym kasowniku tak samo jak za pomocą plastikowej karty.

Nowa, pilotażowa usługa jest dostępna dla abonentów sieci T-Mobile. Aby zacząć z niej korzystać należy:

  • zweryfikować model posiadanego telefonu wysyłając bezpłatny SMS o treści „S” na numer 8011, na stronie internetowej www.4tap.pl lub http://www.t-mobile.pl/pl/mywallet
  • zarejestrować się na stronie internetowej www.4tap.pl i załączyć aktualne zdjęcie
  • w punkcie Obsługi Klienta w Białymstoku (ul. Lipowa 16 lub ul. Składowa 11) potwierdzić swoją tożsamość i zaktualizować posiadane ulgi komunikacyjne.

Mobilna Białostocka Karta Miejska działa na modelach smartfonów wyposażonych w bezpieczny moduł w technologii NFC, z kartą SIM NFC od T-Mobile oraz aktywną usługą MyWallet. Nowa usługa BKM oparta jest na technologii NFC (Near Field Communication), która umożliwia świadczenie usług i płatności mobilnych.

Źródło: Bialystok.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3255 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum