Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowe routery Ericsson serii 6000 łączą radio i transport IP przybliżając nadejście 5G

Technologie 2015-03-03 12:34

Ericsson wprowadza routery serii 6000 aby umożliwić rozwój LTE Advanced, 5G i M2M. Zaspokajają one również zapotrzebowanie na backhaul wysokiej wydajności i precyzyjną synchronizację wymaganą juz teraz. Routery serii 6000 kompleksowo odpowiadają na problemy bezpieczeństwa sieci i zapotrzebowanie na większą wydajność pracy.

Zaawansowany zintegrowany transport radiowy, wraz z funkcjonalnością Service Provider SDN (Software Defined Network) oraz Ericsson Network Manager, umożliwia stosowanie architektury ruchu skierowaną na apliakcje przy instalacji typu plug-and-play.

Nowa seria routerów to kluczowy element przyszłej oferty firmy Ericsson, kompletny pakiet platform działających na jednym sieciowym systemie operacyjnym (IPOS)m od routerów komórki po jej granice, rdzenie mobilne i centra danych. Przy wdrożeniu wraz z nowym routerem wirtualnym Ericsson Virtual Router, poszerzona oferta umożliwia elastyczne wprowadzanie rozproszonych zastosowań chmurowych. Dostawcy usług mogą teraz optymalizować transport i obliczać zasoby potrzebne do zapewnienia satysfakcji użytkownika końcowego.

David Krozier, główny analityk w dziale Intelligent Networks firmy Ovum, mówi: "Ericsson wprowadził bardzo przyszłościową architekturę umożliwiającą integrację systemów radiowych i transportu IP. Wierzymy, że tak ścisłe powiązanie systemu radiowego Ericsson z jej nowymi routerami serii 6000 jest przełomowe dla branży mobilnej i oferuje potencjał do znaczących zmian wydajności sieci i sprawności działania."

Anders Lindblad, starszy wiceprezes, szef działu Technology, Business Unit Cloud & IP w firmie Ericsson, mówi: "Routery Ericsson serii 6000 stanowią przełom, ponieważ reagują bezpośrednio na problemy operatorów z ogromnym wzrostem liczby podłączonych urządzeń oraz coraz popularności funkcji wideo, który napędza zapotrzebowanie na większą wydajność ruchu i komfort korzystania po stronie użytkownika.

Połączenie nowego systemu radiowego Ericsson, zintegrowanej transmisji typu backhaul, pozycja lidera w dziedzinie rdzeni mobilnych oraz możliwości naszego globalnego zespołu specjalistów serwisowych sprawia, że Ericsson ma najlepsze warunki do prowadzenia operatorów sieci przez proces przemian Społeczeństwie Sieciowym."

Routery serii 6000 są w pełni zintegrowane z nowym systemem radiowym Ericsson, który obsługuje architekturę oparta na wielu standardach, pasmach i warstwach. To połączenie zapewnia operatorom idealną platformę, na której mogą oprzeć swoją działalność już teraz oraz w przyszłości.

Routery Ericsson serii 6000 składają się z Routera 6672 dla dostępu, Routera 6675 dla wstępnej agregacji oraz Routera 6274 dla sieci metro. Seria Ericsson Router 6000 odpowiada na szybko rosnące zapotrzebowanie na wydajność i większą gęstość interfejsów 10GE/100GE i charakteryzuje się kompaktową budową. Seria Ericsson Router 6000 wprowadza pierwszy w branży router dostępowy z interfejsami 100GE przy pojedynczym RU.

Przełomowe technologie, takie jak Segment Routing zastosowane w serii Ericsson Router 6000 umożliwiają przejście z IP/MPLS na SDN, oferując routing nakierowany na użytkownika, szybkie wdrażanie zyskownych usług i optymalne wykorzystanie zasobów sieci.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3213 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum